Policjant w czasie grzybobrania odnalazł zagubioną 82-latkę

W dniu 10 sierpnia 2023 r., ok. godz. 20.30, do dyżurnego ostrowieckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o 82-letniej kobiecie, która zabłądziła w lesie. Seniorka ok. godz. 19.30 weszła do lasu w jednej z miejscowości znajdującej się na terenie gminy Bałtów.

-Dyżurny natychmiast nawiązał kontakt telefoniczny z 82-latką, która była wyraźnie przestraszona i roztrzęsiona –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Powiedziała, że całkowicie straciła orientację, nie wie gdzie się znajduje, a ponadto za chwilę rozładuje się jej bateria w telefonie. Podczas rozmowy mundurowy wypytał kobietę o dokładne szczegóły miejsca, w którym się znajdowała. Dodatkowo przy pomocy lokalizacji urządzenia 82-latki ustalił rejon jej miejsca pobytu. Od razu zostali tam skierowani policjanci.

Seniorka została odnaleziona przez policjanta z Ogniwa patrolowo -interweniującego ostrowieckiej komendy sierż. sztab. Adriana Kacugę, który w czasie wolnym od służby był także w lesie, na szczęście w tym samym rejonie. Kobieta była zmęczona oraz roztrzęsiona, jednak nie posiadała żadnych obrażeń, ani nie potrzebowała pomocy medycznej. W ciągu niespełna godziny od zgłoszenia szczęśliwie mogła powrócić do domu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *