Szczypiorniści szlifują formę. Atak przećwiczony czas na obronę (fotorelacja)

Hala widowiskowo- sportowa w Ostrowcu Świętokrzyskim była areną turnieju piłkarzy ręcznych, na którego starcie stanęły ekipy ENEA Orlęta Zwoleń, SPR Wisła Sandomierz, SPR Pabiks Pabianice  oraz gospodarze KSZO Ostrowiec. Podopieczni Tomasza Radowieckiego nieznacznie przegrali z drużyną ENEA Orlęta Zwoleń, by później pokonać w meczu o miejsce trzecie SPR Wisła Sandomierz.

Pierwszy mecz KSZO Ostrowiec rozegrało z ENEA Orlęta Zwoleń. Zaczęli lepiej goście, ale od stanu 3:3 do 11:11 sytuacja się na tyle wyrównała, że gra była prowadzona bramka za bramką. Na przerwę nasi zawodnicy schodzili nawet z czterobramkową przewagą, którą udało się powiększyć na początku drugiej połowy do stanu 20:14. W 49 minucie przewaga stopniała do 27:26, a w 58 minucie było po 30. Ostatnie dwie skuteczne akcje zakończone bramkami przeprowadzili szczypiorniści ze Zwolenia wygrywając cały mecz.

W meczu o trzecie miejsce, bowiem turniej był rozgrywany na zasadach final four KSZO już pod kontrolą rozegrało spotkanie z SPR Wisła Sandomierz wygrywając go 35: 29, prowadząc do przerwy  18:13. Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna ENEA Orlęta Zwoleń, która pokonała SPR Pabiks Pabianice 30:26.

– Dobrze oceniam ten sprawdzian naszej drużyny – mówi trener KSZO, Tomasz Radowiecki. W przypadku turniejowego grania przed sezonem wynik schodzi na drugi plan a realizujemy założenia taktyczne. Pierwszy mecz mieliśmy pod kontrolą, ale zwycięstwa, jak to się mówi, nie dowieźliśmy. Przegraliśmy minimalnie. Drugi mecz już potoczył się po naszej myśli. Realizowaliśmy założenia taktyczny, a to co chcieliśmy przećwiczyć, to grę w ataku. W kolejnych dniach i meczach skupimy się bardziej na elementach gry obronnej.

Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobyli: Krystian Jurasik 16, Mateusz Bysiak 8, Filip Chmielewski 8 oraz Hubert Skuciński 6.

 Już w nadchodzący weekend KSZO Ostrowiec zagra kolejny turniej tym razem w Sandomierzu, gdzie pojawia się jeszcze: Orzeł Przeworsk, SMS Kielce oraz gospodarze SPR Wisła Sandomierz.

– Jestem mega-zadowolony z kadry jaką zagramy w nadchodzącym sezonie- przyznaje trener Tomasz Radowiecki. Chłopaki świetnie pracują, a do tego jest chemia w zespole. Udało się połączyć młodość z doświadczeniem.

Pierwszy mecz KSZO Ostrowiec zagra w hali widowiskowo- sportowej przy ul. Świętokrzyskiej w piątek 22 września o godz. 17

Paweł Słowiński

Turniej w Ostrowcu 2 września br. (wyniki)

KSZO Ostrowiec- ENEA Orlęta Zwoleń 30 :32 (17:13)

SPR Wisła Sandomierz- SPR Pabiks Pabianice  19:28 (8:13)

Mecz o 3. miejsce

KSZO Ostrowiec – SPR Wisła Sandomierz 35: 29 (18:13) 

Mecz o 1 miejsce

ENEA Orlęta Zwoleń- SPR Pabiks Pabianice  30:26 (17:12)

Fotorelacja Staszka Dulnego poniżej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *