Ostrowczanka skazana za handel ludźmi trafi wreszcie do więzienia

W dniu 25 lutego 2022 roku, w Wielkiej Brytanii, 49-letnia ostrowczanka została skazana na karę 9 lat pozbawienia wolności za handel ludźmi oraz przetrzymywanie osoby w niewoli oraz oszustwo. Kobieta pod koniec lutego ubiegłego roku powinna trafić do więzienia, ale skutecznie ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości i nawet w tym celu zmieniła nazwisko.

-W dniu 24 września 2023 r. dzięki współpracy funkcjonariuszy Interpolu z policjantami z Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji udało się ustalić, że poszukiwana może znajdować się na terenie województwa świętokrzyskiego –poinformowało Biuro Prasowe KWP w Kielcach. Informacja o tym trafiła do policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy wsparci przez ostrowieckich kryminalnych szybko namierzyli 49-latkę i jeszcze tego samego dnia przed godz. 18, zatrzymali ją, po czym w „bransoletkach” połączonych łańcuchem, odprowadzili do policyjnej celi.

Teraz 49-latka trafi przed obliczę prokuratora i sądu, gdzie zapadnie decyzja o przekazaniu jej brytyjskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *