Rusza budowa hali sportowej i świetlicy w Boleszynie

Na tę chwilę społeczność Boleszyna czekała z niecierpliwością – kilka dni temu wójt gminy Waśniów Krzysztof Gajewski przekazał wykonawcy teren pod budowę hali sportowej i świetlicy wiejskiej przy Szkole Podstawowej w Boleszynie. Jak zapewniają wykonawcy – firma „Kompens” z Kielc, z prezesem Ignacym Majewskim, lada dzień ruszą prace. Zadanie realizowane jest w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Jak potwierdza wójt gminy Krzysztof Gajewski obiekt będzie nowoczesny i dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

-Chcemy, aby był to nowoczesny obiekt i spełniał oczekiwania mieszkańców, a także potrzeby uczniów szkoły w zakresie rozwijania umiejętności i pasji sportowych. Obiekt będzie posiadał powierzchnię 605 metrów kwadratowych i będzie podzielony na dwie części – salę gimnastyczną i świetlicę wiejską. Sala gimnastyczna będzie zlokalizowana na parterze szkoły. Będzie to obiekt z szatnią pomieszczeniem gospodarczym, magazynkiem i toaletami. Sala zostanie wyposażona w sprzęt w postaci: dwóch bramek do gry w piłkę nożną, dwa systemowe kosze do gry w piłkę koszykową, siatkę ze słupkami do gry w „siatkówkę”, materace, ławki, bariery ścienne ochronne, siatki ochronne okien oraz kurtynę umożliwiającą dzielenie sali gimnastycznej na dwie części. Uczniowie będą mieli również do dyspozycji kompletnie umeblowaną szatnię oraz łazienki z prysznicami. Natomiast świetlica wiejska będzie miała swoją lokalizację na poziomie piwnic szkoły. Tam również będzie magazynek, szatnia, łazienki dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami oraz zaplecze kuchenne z wyposażeniem w piekarnik, lodówkę, kuchenkę, mikrofalówkę, okap i zmywarkę. W świetlicy będzie znajdował się także telewizor 75 cali, stoły drewniane, krzesła, szafy gospodarcze i szatniowe. Myślę, że będzie to nowoczesny obiekt, który zaspokoi potrzeby zarówno dzieci i młodzieży szkolnej, jak i potrzeby integracyjne mieszkańców, którzy będą mogli korzystać ze świetlicy wiejskiej – mówił wójt gminy Krzysztof Gajewski.

Wartość inwestycji to ponad 5,7 milionów złotych, w tym dofinansowanie, które pozyskała gmina Waśniów w wysokości ponad 4,9 milionów złotych ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego. Termin ukończenia budowy planowany jest z końcem przyszłego roku, jednak wykonawca deklaruje ich finał w wakacje przyszłego roku tak, aby uczniowie szkoły mogli już korzystać z obiektu od września 2024 w nowym roku szkolnym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *