Sukces Kunowa w ogólnopolskim rankingu

Za kilka dni burmistrz Kunowa, Lech Łodej odbierze wyróżnienie za zdobycie VII miejsca w rankingu „Wspólnoty” – „Infrastrukturalny Sukces Kadencji 2017 -2022”, na XXI Samorządowym Forum Kapitału i Finansów w Katowicach. Analiza autorstwa prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu obejmowała zamiany, jakie zaszły w każdej jednostce samorządowej przez pięć lat. W szczególności analizowano – wielkość wydatków finansowanych z dotacji unijnych programów operacyjnych, powierzchnię użytkową nowych mieszkań oddanych do użytku, z liczbą metrów kwadratowych w przeliczeniu na 1.000 mieszkańców, przyrost odsetka liczby mieszkańców podłączonych do oczyszczalni ścieków, przyrost odsetka mieszkańców w mieszkaniach podłączonych do kanalizacji komunalnej, przyrost długości ścieżek rowerowych, udział odpadów zebranych selektywnie w relacji do ogółu zebranych odpadów komunalnych oraz bilans nasadzeń drzew. Po wieloskładnikowej analizie Miasto Kunów znalazło się na imponującym VII miejscu ogólnopolskiego rankingu samorządowego. Burmistrz Lech Łodej nie krył zaskoczenia, ale też radości. Jak przyznał, zdobyte wyróżnienie potwierdza słuszność podejmowanych decyzji i przyjętych kierunków rozwoju gminy Kunów.

Lech Łodej, burmistrz Kunowa: Bardzo cieszę się z tego sukcesu, jestem mile zaskoczony tak wysoką notą w rankingu. Jest to sukces całego zespołu pracowników urzędu, który udało mi się skompletować. To nasza wspólna praca zespołowa, duże zaangażowanie, co przynosi określone efekty. Za tę współpracę dziękuję. Jestem wdzięczny również radnym, którzy podejmowanymi uchwałami potwierdzają słuszność naszych działań.

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Sukces Kunowa w ogólnopolskim rankingu

  • 03/10/2023 at 18:20
    Permalink

    Cieszy uznanie dla Kunowa w ogólnopolskim rankingu,Kunowa jako całej gminy – brawo !!
    Widać że lokalne władze widzą i reagują w sprawach ważnych dla mieszkańców. Gdyby tak jeszcze wyskrobać parę groszy i zrobić porządek ze źródełkiem w Udzicowie bo było fajnie a jest nędznie…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *