Amfetamina w audi, w mieszkaniu broń palna z amunicją

W dniu 7 października 2023 r., ok. godz. 15.30, policjanci z  Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z ostrowieckimi funkcjonariuszami zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi.

-Za kierownicą niemieckiego auta znajdował się 52-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, natomiast z tyłu na miejscu pasażera siedział 58-latek –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrow0cu Świętokrzyskim . W trakcie przeszukania przy starszym z mężczyzn stróże prawa ujawnili ponad 45 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Ponadto w toku dalszych czynności zabezpieczyli w jego mieszkaniu gotówkę w kwocie ponad 15.000 złotych oraz elektroniczną wagę i młynek. Z kolei przeszukanie mieszkania należącego do 52-latka pozwoliło na zabezpieczenie broni palnej wraz z amunicją, na którą ostrowczanin nie posiadał pozwolenia. Dodatkowo w trakcie interwencji wyszło na jaw, że nie powinien on w ogóle wsiadać za kierownicę pojazdu, ponieważ posiadał orzeczony przez sąd zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. W dniu 10 października 2023 r. obydwaj mężczyźni zostali doprowadzeni do ostrowieckiej prokuratury. 52-latkowi za nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz jazdę wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei 58-latkowi za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi  kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *