Siatkarki KSZO SMS odpadły z rozgrywek Pucharu Polski, ale „postawiły” się pierwszoligowym rywalkom

I runda Puchar Polski Kobiet w Siatkówce 2004. *KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski – Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (29:31, 23:25, 13:25).

KSZO SMS: Mich, Nowak, Kryvoruchko, Kłosowska, Werocy, Gruchaj, Mendzelewska (libero) oraz Włodarczyk, Jabłońska (libero), Kos, Pawlik,a także Orlef. Trener: Piotr Brodawka. 

LOS: Filipek, Plaga, Stachowiak, Grabowska, Kowalczyk, Budnik, Ziemińska (libero) oraz Bolińska, Bąkiewicz, Kawka, Woźny, a także Sidor, Bodasińska (libero). Trener: Bartosz Kujawski.

W pierwszych dwóch setach nasza młoda drużyna ambitnie i dzielnie walczyła i gdyby dysponowała większym ograniem, doświadczeniem i szczęściem, to mogła te partie rozstrzygnąć na swoją korzyść. W III secie pierwszoligowe siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego niepodzielnie panowały już na parkiecie.

W I secie przez długie fragmenty seta wynik oscylował wokół remisu. Kiedy zrobiło się 16:18 trener Brodawka skorzystał z przerwy na żądanie i ostrowczanki szybko wróciły do właściwego rytmu. W samej końcówce, w grze na przewagi, rywalki miały kilka piłek setowych, ale KSZO SMS wychodził z opresji. Musimy jednak oddać pole prawdzie, bo to nasza drużyna w tej najważniejszej odsłonie partii popełniła dwa błędy w ataku i jeden na zagrywce i to zdecydowały o tym, że to LOS objął prowadzenie w spotkaniu.

W II secie ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego prowadziła różnicą jednego, dwóch lub trzech punktów. Było 6:9, 8:10, 12:14, aż przy zagrywce Aleksandry Mich KSZO SMS odrobił starty i zrobiło się 17:17, a po udanym ataku Anastasii Kryvoruchko nawet 18:17. Po chwili ostrowiecki zespół znów przegrywał 18:20 i 20:23, ale po raz kolejny doprowadził do remisu 23:23. Stało się to po ataku z szóstej strefy Darii Nowak. Niestety, w decydujących piłkach zafunkcjonował blok rywalek i w całym meczu było 0:2.

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia KSZO SMS 3:0 i wydawało się, że nasza drużyna może utrzymać się w meczu. Niestety, z każdą minutą spadała intensywność naszej gry i pojawiały się błędy. Było 5:6, 7:10, 8:12, 9:14 i 10:16. Nie pomagały przerwy na żądanie i w sumie w tym secie KSZO SMS ugrał zaledwie 13 oczek, oddając pierwszoligowemu zespołowi mecz w trzech setach.

Przypomnijmy, że pierwszy domowy mecz ligowy KSZO SMS rozegra z AZS ATH Bielsko-Biała w dniu 14 października o godz. 16.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *