Z profesorem Stanisławem Góździem o profilaktyce nowotworowej (zdjęcia)

W Ostrowieckim Browarze Kultury odbyła się konferencja poświęcona profilaktyce nowotworowej, której gościem specjalnym był twórca i dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, prof. Stanisław Góźdź. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Diagnoza to nie wyrok”, poprowadziła je radna sejmiku województwa świętokrzyskiego Magdalena Zieleń, a jego organizatorem była Fundacja Inicjatywy i Rozwoju. Jak mówiła radna sejmiku Magdalena Zieleń spotkanie było odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, którzy pytali o taką możliwość.

-Nowotwory to obecnie narastający problem zdrowotny, społeczny i ekonomiczny. Są one drugą przyczyną zgonów w Polsce, po chorobach układu krążenia, stąd tak ogromne zainteresowanie tematem – mówiła radna Magdalena Zieleń.

Podczas spotkania prof. Stanisław Góźdź mówił o początkach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, nowoczesnej diagnostyce w leczeniu  i profilaktyce, tak ważnej w zapobieganiu chorobom nowotworowym. O psychologicznych aspektach choroby i leczenia onkologicznego mówiła psychoonkolog Marta Kończewska.

    Mieszkańcy dzieli się swoimi doświadczeniami oraz zadawali pytania, chcąc rozwijać wątpliwości i uzupełnić wiedzę, dotyczącą zarówno życia po zwycięskiej walce z rakiem, jak i sposobów zapobiegania podstępnym chorobom. Zwieńczeniem spotkania były podziękowania kierowane do  prof. Stanisława  Góździa  od mieszkańców i organizatorów konferencji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *