Szpital z nową poradnią i sprzętem nowoczesnej diagnostyki dla kobiet

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku ostrowiecki szpital zakupi nowoczesny mammograf cyfrowy do wykonywania badań u kobiet. Kilka dni temu starosta ostrowiecki Marzena Dębniak i wicestarosta Andrzej Jabłoński w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach podpisali umowę z wojewodą świętokrzyskim, Zbigniewem Koniuszem, dotyczącą przekazania dotacji na zakup sprzętu do badań mammograficznych. Wartość aparatu to milion złotych, otrzymana dotacja to 800 tysięcy, zaś wkład powiatu to 200 tysięcy.

Jak podkreśla starosta Marzena Dębniak, jest to kolejny, planowany krok ku nowoczesnej diagnostyce w szpitalu, po zakupie nowoczesnego aparatu do badań rentgenowskich oraz nowoczesnego tomografu.

-Wszystkie nasze działania kierowane do pacjentów, to efekt planowanych przedsięwzięć , które realizujemy, tworząc kompleksową całość, aby poprawiać jakość świadczeń medycznych i komfort mieszkańców. Temu służy doposażanie szpitala w nowoczesny sprzęt, ale też szereg innych działań, które zrealizowaliśmy w ostatnim czasie – to nowa lokalizacja Punktu Pobrań, z osobnym wejściem oraz wyznaczonymi dniami dla pacjentów onkologicznych, to za chwilę uruchomiona nowa poradnia diabetologiczna dla kobiet w ciąży, to także szerokie działania profilaktyczne dla mieszkańców w ramach Programu Akademia Pełna Zdrowia, w tym również badania mammograficzne wykonywane obecnie w mammobusach, ale też uruchomione dodatkowe linie autobusowe do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. To wszystko służy lepszej dostępności do szeroko rozumianej ochrony zdrowia i możliwości korzystania z nowoczesnej diagnostyki – mówi starosta Marzena Dębniak

Już od 1 listopada na dodatkową opiekę będą mogły liczyć kobiety w ciąży, bowiem zostanie uruchomiona Poradnia Diabetologiczna dedykowana paniom ciężarnym.

-To jest nowość, rozszerzenie działalności Poradni Diabetologicznej z dedykacją dla kobiet w ciąży. Cukrzyca ciążowa jest bardzo dużym problemem. Są to kobiety szczególnej troski, ze względu na to, że to potem będzie odbijało się na zdrowiu noworodka, dziecka, w związku z tym będziemy zapraszać wszystkie kobiety ciężarne, które będą chciały korzystać z tej poradni. Najprawdopodobniej będą to poniedziałki dedykowane wyłącznie kobietom ciężarnym – mówi Dariusz Tumulec, dyrektor naczelny szpitala.

Obecnie w ostrowieckim szpitalu funkcjonuje 13 poradni specjalistycznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Dyrektor Dariusz Tumulec nie ukrywa, że ma dalsze plany, co do poszerzenia oferty specjalistycznej, w kierunku dzieci i młodzieży. Jednak na tę chwilę nie zdradza szczegółów.

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki : Nowoczesny mammograf to ukoronowanie naszych starań, aby szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim miał nowoczesny sprzęt. To taka triada – nowoczesny tomograf, nowoczesny rentgen i teraz mammograf, który jeszcze w tym roku zostanie zakupiony i będzie służył pacjentkom. Realizujemy szereg działań, aby szpital się rozwijał, miał bardzo dobry sprzęt, a mieszkańcy mogli korzystać z tej diagnostyki oraz innych form pomocy, które oferuje powiat ostrowiecki.

Dariusz Tumulec, dyrektor naczelny szpitala: Podnosimy jakość usług naszego szpitala, chcemy by pacjenci mieli szeroki dostęp do nowoczesnej diagnostyki. Chcemy też otoczyć specjalną troską kobiety ciężarne, zachęcić ich, aby w Ostrowcu rodziły dzieci, korzystały z oferowanej im opieki w Szkole Rodzenia, a także już od listopada zapraszamy do Poradni Diabetologicznej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *