Jarosław Górczyński ma opuścić areszt

Sąd Okręgowy w Kielcach podtrzymał postanowienie Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, który w dniu 11 października 2023 roku nie zgodził się na kolejne przedłużenie tymczasowego aresztu dla prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Prezydent ma wreszcie wyjść na wolność.

-W dniu 18 października 2023 roku Sąd Okręgowy w Kielcach podtrzymał postanowienie sądu ostrowieckiego i nakazał zwolnienie prezydenta Jarosława Górczyńskiego z aresztu –powiedział sędzia Jan Klocek, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

Przypominam, że w dnia 11 października 2023 r. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim nie uwzględnił wniosku prokuratora Prokuratury Krajowej o przedłużenie zastosowania tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Podstawą takiego werdyktu sądu był brak kodeksowych przesłanek do dalszego stosowania tego najsurowszego środka zapobiegawczego. Sąd uznał w oparciu o art. 263 par. 2 Kodeksu postępowania karnego, że wszelkie czynności w stosunku do podejrzanego, które powinny być prowadzone w warunkach wyłączających możliwość matactwa procesowego, zostały już co do zasady zakończone.

Wcześniej podawano 19 października, jako dzień, w którym prezydent ma opuścić areszt, ale ostatnio prokuratura wskazała na 24 października 2023 roku.

Prezydent Jarosław Górczyński w swoim oświadczeniu nie przyznał się do zarzutów i zapowiada obronę swej niewinności przed sądem. Przypomina, że poprzednio, będąc oskarżonym o przestępstwa związane z gospodarką śmieciową, udowodnił przed sądami, że jest niewinny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *