Ulica Sienkiewicza już po remoncie

Ulica Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim jest już dopuszczona do ruchu po tym, jak przeszła ona kompleksowy remont. Od 1 lutego br. wrócą na nią też autobusy MZK.

-Ul. Henryka Sienkiewicza to jedna z najważniejszych ulic w mieście. Długo mieszkańcy czekali na jej pełny remont. Z przyjemnością mogę ogłosić, że gminny odcinek drogi jest już gotowy. Dodatkowo wiosną będziemy mogli zobaczyć efekt wykonanych prac w pełnej krasie bo inwestycja objęła również zagospodarowanie terenów zielonych w pasie drogowym i jestem przekonany, że przypadnie ono do gustu każdemu ceniącemu sobie ekologię i estetykę.

Jak zapowiadają władze MZK, 1 lutego br. zostanie przywrócony ruch autobusowy na ulicy Sienkiewicza ale nie dla wszystkich linii. Od tego dnia pojedziemy autobusami nr 6, 9, 12 i 13.

Przypomnijmy, że całe zadanie obejmowało remont ulicy Sienkiewicza na odcinku od ul. ul. Stefana Żeromskiego do ul. Mickiewicza o długości 871 mb w Ostrowcu Świętokrzyskim. W zakresie wykonano remont nawierzchni bitumicznej jezdni wraz wymianą krawężników betonowych, obustronnym oraz roboty budowlane związane z chodnikiem dla pieszych, ścieżką rowerową, zatokami autobusowymi, zjazdami publicznymi i indywidualnymi do posesji, remontem kanalizacji deszczowej wraz ze studniami kanalizacyjnymi oraz wymianą słupów oświetlenia ulicznego, parkowego i doświetleniem przejść dla pieszych. Zagospodarowano też tereny zielone w obrębie pasa drogowego.

Realizacja tego zadania drogowego to koszt 8,6 mln zł, zaś dofinansowanie realizacji przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski pochodzi z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

– Sama realizacja zadania przebiegła sprawnie, mimo iż mierzyliśmy się z trudnymi warunkami atmosferycznymi – mówi Radosław Malec z firmy DROGBUD, która przeprowadziła remont ulicy Sienkiewicza. Na całym przebiegu remontowanej drogi pozostał jeszcze fartuch ochronny, który zabezpiecza nowe nasadzenia przed śniegiem, który jest usuwany z drogi i wpływem soli.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Ulica Sienkiewicza już po remoncie

 • 22/01/2024 at 22:43
  Permalink

  szkoda tylko, że na tym odcinku już uszkodzona jest lampa oświetlenia chodnika na wysokości wjazdu do baru miód i malina, najprawdopodobniej przez kierującego pojazdem odśnieżającym chodnik

  Reply
  • 20/02/2024 at 07:58
   Permalink

   Całość wygląda bardzo ładnie dlaczego jednak środkowego pasa drogi, który teraz jest praktycznie wyłączony z ruchu nie wykorzystano i nie namalowano lewoskrętów np. w ul. Kochanowskiego czy do wjazdów w dzielnicę zwaną potocznie Kuźniar. Znacznie usprawniłoby to ruch samochodowy.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *