Jakie zabiegi na wiotką skórę na całym ciele?

Wiotka skóra to problem, który dotyka każdego. Niestety u niektórych wystąpił splot czynników, takich jak predyspozycje genetyczne, wahania wagi czy zbyt częste opalanie się, który może doprowadzić do przedwczesnego zwiotczenia skóry. Na szczęście jednak z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają zrobić coś z tym niekorzystnym zjawiskiem. Dowiedz się, jakie zabiegi są polecane przy wiotkości skóry na całym ciele.

HIFU

HIFU to niezwykle często wykonywany zabieg z uwagi na wygodę, szybkość i komfort podczas realizacji procedury. Nie wymaga rekonwalescencji ani specjalnego przygotowania, dlatego można wykonać go właściwie w każdej chwili. Wśród wskazań do zabiegu wymienia się nie tylko wiotką skórę, lecz także cellulit czy rozstępy.

HIFU bywa nazywane bezoperacyjną metodą na lifting twarzy, ud, pośladków czy brzucha. Polega na przykładaniu do skóry specjalnej głowicy, która emituje fale ultradźwiękowe, wysokoskoncentrowane w jednym miejscu. Przez pacjenta odczuwane jest to jako seria ciepłych ukłuć. Emitowane ciepło powoduje skrócenie włókien kolagenowych oraz zainicjowanie procesów regeneracji. To właśnie dzięki temu fibroblasty mogą przystąpić do produkcji nowych włókien kolagenowych i doprowadzić do ujędrnienia skóry.

Radiofrekwencja podskórna

Radiofrekwencja podskórna to najnowocześniejsza metoda aplikacji fal radiowych RF pod skórę. Polega na przekazywaniu fal w miejsce na ciele, w którym występuje problem przy pomocy mikrosondy, umieszczonej w cieniutkiej kaniuli. Podczas zabiegu czuje się jedynie delikatne wkłucia lub ciepło, ponieważ skóra jest uprzednio znieczulana. Wskazaniem do radiofrekwencji podskórnej są między innymi: nadmiar tkanki tłuszczowej, wiotka skóra, opadnięty owal twarzy, pośladki, piersi czy brzuch.

Zastosowanie fal powoduje podgrzanie tkanek skóry właściwej do temperatury około 50-60 stopni. To z kolei obkurcza włókna kolagenowe, niszczy komórki tłuszczowe i pobudza naturalne procesy regeneracyjne w skórze. W okresie kilku tygodni po zabiegu następuje jej silna przebudowa. Radiofrekwencja jest bardzo komfortowa, a po niej mogą pojawić się jedynie delikatne zaczerwienienie, drobne siniaki lub obrzęk. Realizacja procedury nie pociąga za sobą rezygnacji z codziennych obowiązków.

Mikrofale Coolwaves

Mikrofale Coolwaves to kolejny zabieg, który właściwie nie wymaga rekonwalescencji. Należy jedynie unikać ćwiczeń fizycznych, sauny czy gorących kąpieli, pić dużo wody oraz zastosować dietę ubogą w tłuszcze. Mikrofale są ukierunkowane na ujędrnienie skóry i jej wygładzenie, a także usunięcie cellulitu, który często jest powiązany z problemem wiotkości. Fale w 80% rozbijają komórki tłuszczowe, które zostaną później samodzielnie usunięte przez organizm. 20% efektów zabiegowych stanowi efekt termiczny, który pobudza skórę do odbudowy i stymuluje do produkcji kolagenu oraz elastyny.

Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie kwalifikacji. W toku sesji zabiegowej wykorzystuje się specjalną głowicę, która emituje mikrofale. Pacjent odczuwa jedynie ciepło. Najpierw wykonuje się kilka sesji z falami Coolwaves, a następnie umawia wizyty w celu podtrzymania efektów. Mikrofale Coolwaves, a także wszystkie inne zabiegi opisane w niniejszym artykule są wykonywane w Bieńkowscy Clinic z oddziałami w Bydgoszczy i Częstochowie.

Lipomasaż

Lipomasaż to szczególna metoda masażu próżniowego, który jest wykonywany przy użyciu specjalnych głowic zasysających skórę. Takie działanie pobudza krążenie, mikrokrążenie i działanie układu limfatycznego, co umożliwia maksymalne ujędrnienie skóry oraz redukcję cellulitu.

Pacjent podczas zabiegu jest ubrany w specjalny kombinezon, który zwiększa potencjał działania urządzenia zabiegowego oraz chroni skórę, natomiast głowica roluje ją, zasysa i rozbija potencjalne zwłóknienia. Zabiegi lipomasażu wykonuje się w seriach. Nie jest konieczne znieczulenie ani specjalne przygotowanie, a po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych aktywności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *