Ciepło będzie tańsze o połowę?

Wiceprezydent Artur Łakomiec powiedział, na zebraniu Rady Osiedla Sienkiewiczowskiego, że być może już w marcu, a najpewniej od 1 kwietnia 2024 roku ciepło dostarczane przez Miejską Energetykę Cieplną, będzie tańsze o 50 proc., a dla niektórych odbiorców nawet o 60 proc. Wszystko zależy od tego, jak szybko zapadnie w tej sprawie decyzja URE.

-Wysoka cena ciepła była spowodowana horrendalnymi opłatami za CO2 nałożonymi przez UE w związku z tzw. polityką klimatyczną –powiedział wiceprezydent Artur Łakomiec. Dzięki naszym działaniom i uchwale radnych miejskich, którzy zagłosowali przed dwoma laty za utworzeniem dwóch spółek pod jednym zarządem, MEC nie będzie płacił  kilkudziesięciu milionów złotych opłaty za zezwolenia, co pozwoli obniżyć ceny ciepła, które było jednym z najdroższych w naszym województwie.

Starosta Marzena Dębniak powiedziała z kolei, że dzięki ponad 30 mln złotych, które powiat wyasygnował na rzecz szpitala, nasza palcówka medyczna ustabilizowała swą działalność.

-W szpitalu zostały otworzone wszystkie poradnie, jakie niepotrzebnie zostały w przeszłości zlikwidowane –powiedziała pani starosta. Niedługo należy spodziewać się powinna także utworzona poradni dermatologicznej. Wprowadzane są również nowe procedury medyczne, co sprawi, że ostrowczanie będą mogli w szerszym niż do tej pory zakresie leczyć się na miejscu.

Na inwestycje powiat przeznaczy ponad 50 mln złotych. Z powodzeniem realizowane są inwestycje drogowe, w tym na ulicy Sienkiewicza (tzw. starodroże). Wkrótce ma się rozpocząć remont ulicy Mickiewicza, powstają też nowe ścieżki rowerowe aż do Dębowej Woli.

Na temat dróg mówił też wiceprezydent A. Łakomiec. Powiedział m.in., że istnieje szansa na przeforsowanie nowej koncepcji dużej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Powinna to być droga szybkiego ruchu, czteropasmowa, od węzła Brezelia i biec nowym śladem do obwodnicy Opatowa. Północna jej część powinna umożliwić dojazd do Celsy, a potem, biegnąc nowym śladem, umożliwić doajzd do drogi nr 9 oraz nr 42, gdzie połączyłaby się z obwodnicą Starachowic.

Wiceprezydent Artur Łakomiec zapewnił mieszkańców Osiedla Sienkiewiczowskiego, że będą też realizowane inwestycje na terenie osiedla, w tym nowe oświetlenie ulic i ich oznakowanie. Dodał, że na bieżąco interesuje się sytuacja w Celsie. Nowi właściciele, jakim jest fundusz finansowy, zatwierdzili w grudniu plany finansowe, a obecnie trwają poszukiwania inwestora strategicznego. Na szczęście wyroby Celsy sa poszukiwane i nie ma problemów z ich zbytem.

Na zebraniu, które prowadził przewodniczący Mariusz Łata, obecni byli także wiceprezydent Krzysztof Kowalski, szefowa ARL Agnieszka Rogalińska, prezes ZUM Łukasz Dybiec, prezes MEC Dariusz Wojtas oraz przedstawiciele MZK i OSM.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ciepło będzie tańsze o połowę?

  • 23/02/2024 at 09:03
    Permalink

    Jestem mieszkańcem tego osiedla i nigdzie nie było informacji o tym zebraniu {tylko dla wybranych?}

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *