Kodowanie z CRL

Centrum Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim i firma Coduj. pl zaprosili najmłodszych mieszkańców na ferie z informatyką. W bezpłatnych warsztatach, które poprowadził ostrowiecki przedsiębiorca Rafał Jabłoński uczestniczyło 15 dzieci. Podczas tej niezwykłej przygody, uczestnicy odkrywali tajniki robotyki, kodowania i programowania. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dzieci nie kryły radości z udziału w tak dobrej zabawie.

-Było bardzo fajnie. Nauczyłem się wiele nowych rzeczy. Najbardziej podobało mi się programowanie robotów. Zachęcam do udziału w takich warsztatach każdego, kto może – mówił Krzyś Giemza.

-Bardzo cieszę się, że mogłam tu przychodzić i ciekawie spędzić ferie. Uczyliśmy się kodowania i programowania i bardzo mi się to podobało -mówiła Lena Rej.

Z pewnością dla najmłodszych był to przyjemnie i pożytecznie spędzony czas ferii zimowych. Podsumowaniu warsztatów towarzyszyło przekazanie wszystkim uczestnikom dyplomów i upominków.

Agnieszka Rogalińska dyrektor Centrum Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim

-Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy zagospodarować feryjny czas naszym najmłodszym mieszkańcom. Myślę, że zajęcia przy komputerze też mogą być kreatywne i twórcze, o czym przekonaliśmy się na warsztatach. Bardzo cieszymy się również ze współpracy z firmą Coduj.pl. Państwo Jabłońscy także bezpłatnie udostępnili sprzęt do zajęć. Frekwencja była imponująca, warsztaty cieszyły się dużą popularnością. Myślimy o kolejnych takich wspólnych inicjatywach. Już teraz teraz zachęcamy najmłodszych, aby zajęli się stroną programowania swojego dorosłego życia i w niedalekiej przyszłości korzystali z Integratora Edukacji i Przedsiębiorczych, który ruszy w Ostrowcu Świętokrzyskim już w czwartym kwartale tego roku.

Rafał Jabłoński lokalny przedsiębiorca: Pomysł programowania i kształcenia z robotyki od zawsze był w mojej głowie, lecz na to potrzebny był czas i struktura. Jest to spełnienie moich marzeń, ale też spełnienie oczekiwań kolegów, koleżanek, którzy mają dzieci w podobnym wieku, i którzy pytali mnie, czy coś takiego mógłbym w Ostrowcu zorganizować. Jestem zadowolony, gdyż robię to w moim mieście, do którego wróciłem po 20 latach, a jestem absolwentem naszego Technikum, jednego z najlepszych w Polsce, dawnego THM i tą wiedzę, którą tu zdobyłem i podczas dalszego kształcenia, chciałem przekuć na nasz lokalny rynek, aby rodzice i dzieci z Ostrowca nie musieli jeździć po innych miastach, ponieważ to nasze miasto, z naszymi tradycjami zasługuje na to, abyśmy mogli transferować wiedzę z zakresu najnowszych technologii

Wideorelacja poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=0Y5BAfqmWfw&t=2s

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *