Mamy to! Zwycięstwo w Świdniku na początek piłkarskiej wiosny!

III liga piłkarska. Grupa IV. *Avia Świdnik – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:0).


0:1 – Bartosz Zimnicki, 70 min.

Avia: Grabowski – Zagórski, Dobrzyński, Mykytyn, Rozmus, Kafel (76.Szczygieł), Uliczny, Kalinowski, Stryjewski (63.Galara), Rak (81.Zając), Maj. Trener: Łukasz Mierzejewski.

KSZO: Klon – Kołoczek, Mężyk, Jarzynka, Brągiel- Nawrot, Orlik (90.Tymoshenko), Zimnicki (82.Domagała) – Kramarz (64.Mazurek II), Pisarek (90.Lis), Senko (82.Lipka). Trener: Rafał Wójcik.

Żółte kartki: Mykytyn, Kafel, Rozmus, Maj – Mężyk.

KSZO zagrał w Świdniku z dwoma nowymi piłkarzami, w ustawieniu 4-3-3 i Marcinem Kołoczkiem w nowej roli prawego obrońcy. 
W I połowie było sporo męskiej, twardej walki toczącej się o ustalenie warunków gry. Nic więc dziwnego, że sędzia pokazał sporo żółtych kartoników. KSZO miał więcej z gry i przeważał w polu. Avia poza jedną dobrą akcją podbramkową w tej odsłonie meczu praktycznie nie zagrażała. 
Po zmianie stron, przewagę z kolei osiągnęła Avia, ale Oskar Klon bronił pewnie strzały Kafla i Maja. Świetnej okazji nie wykorzystał Rak.

Po kwadransie tej części gry gra nabrała dla nas rumieńców. W 70 min. Bartosz Zimnicki popisał się kapitalną, solową akcją. Wymanewrował defensora Avii i zakończył popis mocnym strzałem pod poprzeczkę, po którym piłka wylądała w siatce bramki Avii.
Po stracie gola Avia rzuciła się do odrabiania strat, ale Kalinowski, Rak i Maj z niezłych pozycji strzeleckich nie potrafili zmusić do kapitalucji Oskara Klona.

W samej końcówce trener Rafał Wójcik dokonał taktycznych zmian. Sędzia doliczył do końcowego gwizdka cztery minuty, w których dwukrotnie na naszą bramkę główkowali Szczygieł i Maj, ale wynik nie uległ już zmianie.

Piłkarze KSZO, którzy awansowali na trzecią pozycję w tabeli, w pełni zrewanżowali się Avii za jesienną porażkę na własnym boisku 1:2. W następną sobotę zapraszają na stadion KSZO i mecz z KS Wiązownica. 

Wyniki pozostałych dzisiejszych meczów: Chełmianka Chełm – Unia Tarnów 1:2, Garbarnia Kraków – Wisłoka Dębica 3:3, Wiślanie Jaśkowice – Wieczysta Kraków 0:1, Karpaty Krosno – Podhale Nowy Targ 0:0, Star Starachowice – Świdniczanka Swidnik 1:0, Czarni Połaniec – Siarka Tarnobrzeg 1:1.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *