Perspektywa dla zwierząt bez fajerwerków i z nowym schroniskiem

Komitet Wyborczy Perspektywa z kandydatem na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Piotrem Dasiosem, na specjalnie zwołanej konferencji poinformował o swoich planach dotyczących zwierząt, w tym o przygotowanym projekcie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.

Jak podkreśla lider Piotr Dasios, projekt obywatelskiej inicjatyw ustawodawczej o zasadach używania materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego przygotował adwokat Rafał Jabłoński.

-Projekt zakłada całkowity zakaz używania fajerwerków przez osoby fizyczne w kontekście oczywiście bezpieczeństwa zwierząt, ale wiemy, że ten problem dotyczy także ludzi, w tym dzieci – mówi P. Dasios. Po takich dniach, w których używa się na masową skalę fajerwerków dużo osób ma rany, głównie rąk i oczu. Zwierzęta przeżywają bardzo duży stres związany z wybuchami fajerwerków, niektóre nie przeżywają. Dotyczy to nie tylko zwierząt domowych, ale także dziko żyjących i ptaków. Używanie fajerwerków będzie możliwe przez określona przedsiębiorstwa i instytucje naukowe, ale także przez gminy podczas okazjonalnego wydarzenia, jakim jest m.in. sylwester.

KW Perspektywa w swoich planach ma także budowę placów zabaw dla psów m.in. w parku miejskim i na poszczególnych osiedlach, zmianę lokalizacji schroniska dla zwierząt na Janiku na usytuowanie go w Ostrowcu Świętokrzyskim w okolicy Huty Celsa Ostrowiec i stworzenie przy tym warunków do udziału wolontariuszy w opiece oraz stworzenie Animal Patrol dla zwierząt przy Straży Miejskiej wraz z dedykowanym numerem alarmowym o czym mówili: Marta Mucha i Marcin Jabłoński.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *