Czworo kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, o mandaty Rady Powiatu walczy 3, a Rady Miasta 5 komitetów. Będą wyborcze emocje!

W miniony czwartek minął termin zgłaszania kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów gmin. Oczywiście, najwięcej emocji dostarcza nam rywalizacja o urząd Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. O fotel włodarza naszego miasta zabiega bowiem czwórka kandydatów:

Monika Bryła-Mazurkiewicz  (46 lat) KWW Moje Miasto Ostrowiec – historyk, prezes Centrum Krajoznawczo-Historycznego im. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim;.

Piotr Dasios (58 lat)  KW Perspektywa – były wiceprezydent miasta i niedawny kandydat na senatora z list Polska 2050 Szymona Hołowni;

Artur Łakomiec (50 lat) KW Koalicja Tak! Dla Samorządu – obecny wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, były prezes spółki Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, popierany przez PO, PSL i Nową Lewicę.

Krzysztof Ołownia (50 lat) KW Prawo i Sprawiedliwość – dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu, były kandydat na prezydenta Ostrowca w wyborach z 2014 roku z ramienia Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego

W wyborach do Rady Powiatu walka toczy się między trzema komitetami: KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Koalicja Tak! Dla Samorządu i KW Perspektywa.

Z kolei w wyborach do Rady Miasta w wyborczych szrankach stanęło pięć komitetów: KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Koalicja Tak! Dla Samorządu, KW Perspektywa, KW Moje Miasto Ostrowiec oraz KWW Ariela Grabowska, które wystawiło listę kandydatów jedynie w jednym okręgu.

W wyborach do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego okręg wyborczy nr 1 obejmuje powiaty: sandomierski, opatowski, ostrowiecki, staszowski. W tym przypadku 7 komitetów wystawiło kandydatów: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska, Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica, Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe, Komitet Wyborczy Koalicja Samorządowa OK Samorząd, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski, Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy.

Uwagę mieszkańców naszego powiatu przykuwa także wyścig o urząd wójtów i burmistrzów poszczególnych gmin. Oto kandydaci:

Gmina Bodzechów: Jerzy Murzyn (63 lata) KWW Nasza Gmina Bodzechów

Gmina Bałtów: Hubert Żądło (41 lat) KWW Hubert Żądło

Gmina Ćmielów: Katarzyna Nikodem (54 lata) KWW Niezależni Na Plus, Honorata Radosz (54 lata) KWW Honoraty Radosz, Joanna Suska (53 lata) KWW Joanny Suska Burmistrz i Radni Dla Ludzi

Gmina Kunów: Beata Kobiałka (57 lat) KWW Beaty Kobiałki, Lech Łodej (62 lata) KWW Lecha Łodeja Gmina Dla Wszystkich

Gmina Waśniów: Krzysztof Gajewski (61 lat) KWW Krzysztofa Gajewskiego, Janusz Gołdyn (49 lat) KWW Janusza Gołdyna, Paweł Loranty (55 lat) KW Prawo i Sprawiedliwość.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *