Zamknij

Nasze ośrodki kooperacyjne w Krajowej Sieci Onkologicznej

Dariusz KisielDariusz Kisiel 07:37, 30.07.2024 Aktualizacja: 07:39, 30.07.2024
Skomentuj

Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu, działając w imieniu Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, przedstawił wykaz świadczeniodawców zakwalifikowanych do Krajowej Sieci Onkologicznej na terenie województwa świętokrzyskiego od 26 lipca 2024 roku do 26 lipca 2026 roku.

I tak, w wykazie Krajowej Sieci Onkologicznej na terenie województwa świętokrzyskiego znalazły się, jako Specjalistyczne Ośrodki Leczenia Onkologicznego: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

Strukturę KSO tworzą Specjalistyczne Ośrodki Leczenia Onkologicznego III, II i I poziomu referencyjnego (SOLO III poziomu, SOLO II poziomu, SOLO I poziomu) wraz z Centrami Kompetencji i Ośrodkami Satelitarnymi, jak również Ośrodki Kooperacyjne.

Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim z opieką ambulatoryjną znalazł się w wykazie świadczeniodawców jako ośrodek kooperacyjnych Krajowej Sieci Onkologicznej. Taki sam status otrzymały placówki medyczne z Ostrowca i powiatu ostrowieckiego, a wśród  nich: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Pacjent" w Ćmielowie, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Rodzina", Niepubliczny Zakład Poradni Specjalistycznych "Krasnal", Okulista Dyjach, Potocka, Zembala, Przychodnia „Medyk”, NZOZ „Dermatologia”, Przychodni Medycyny Rodzinnej „Puls”, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Futura-Med”, Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Esculap”, NZOZ „Ortopedzi”, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Maltanka”, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Ars-Med”, Centrum Medyczne „Opiekun”, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „VertiMed”, Ostrowieckie Centrum Medyczne, „Uromedic”, Centrum Medyczne „Opiekun”, „Ars-Med Gastro”, NZOZ Usługi Rentgenowskie Henryk Gruszka.

W wykazie poszczególnych poziomów Specjalistycznych Ośrodków Leczenia Onkologicznego znajdą się szpitale, które w 2023 r. sprawozdały blisko 95% wszystkich świadczeń zabiegowych w obszarze onkologii w Polsce. Ujęte są też placówki, które realizują umowy z NFZ na świadczenia z zakresu chemioterapii i radioterapii. Szpitale, które nie zostały zakwalifikowane do SOLO, będą mogły realizować onkologiczne świadczenia zabiegowe do 1 kwietnia 2025 r.

Zgodnie z ustawą o Krajowej Sieci Onkologicznej sama kwalifikacja do SOLO nie wpłynie na poziom finansowania szpitali przez NFZ. Pozwoli jednak - po ocenie wskaźników jakości opieki onkologicznej - przypisać im współczynniki korygujące, które będą motywowały do realizacji opieki onkologicznej najwyższej jakości – niezależnie od poziomu SOLO. Lista będzie aktualizowana co 2 lata.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%