"Witam wszystkich internautów przed ekranami komputerów i smartfonów. Jestem delegatem rolniczej społeczności z Gminy Ożarów i chcę Wam wszystkim zakomunikować, że dzieje się rzecz dla nas straszna, odbywa się upadek polskich gospodarstw rodzinnych. Przez nieudolną politykę celną, a w zasadzie jej brak. Wschodnia granica unii europejskiej, jak również Polski została otwarta. Przez co, do Polski zaczęły napływać produkty rolno-spożywcze po niskich cenach, bez żadnej kontroli, jakościowej jak również ilościowej.
?php>Do tego procederu posłużyły takie terminy jak "PSZENICA TECHNICZNA" lub "ZBOŻE TECHNICZNE", które nie podlega żadnym badaniom na zawartość pozostałości środków chemicznych, zakazanych w unii europejskiej, których polscy rolnicy nie używają już od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Tanie zboża o krytycznej jakości, rozregulowały rynek, co spowodowało drastyczny spadek cen zbóż i rzepaku. Lecz to nie jedyne zagrożenie, które idzie z zalewem Polski tanim zbożem. To tak zwane "ZBOŻE TECHNICZNE" jest kupowane przez młyny, produkujące mąkę z której powstaje chleb, bułki, wyroby cukiernicze i makrony. Kolejnymi firmami kupującymi "ZBOŻE TECHNICZNE" to tak zwane paszarnie, produkujące pasze dla zwierząt hodowlanych, takich jak kury, indyki, świnie i krowy. Samo nasuwa się pytanie gdzie są polskie służby i jak będzie się czuł polski konsument, po zjedzeniu produktów spożywczych, wykonanych ze zbóż o tak niskiej jakości, z zawartością zakazanych substancji.
?php>My jako rolnicy, chcemy o tej sytuacji głośno mówić i uświadomić polskie społeczeństwo, że interesy rolników i konsumentów są mocno zbieżne w tej sytuacji i powinniśmy razem wywierać presję na jednostki państwowe za to odpowiedzialne.
?php>Kolejnym problemem polskich rolników, jest odklejona od rzeczywistości i przesadnie zbiurokratyzowana polityka rolna unii europejskiej. Jednym z wytworów urzędników unijnych, jest tak zwany "ZIELONY ŁAD", który mówi między innymi o tym, że rolnik posiadający gospodarstwo rolne powyżej 10 ha powinien 4% swojego gospodarstwa ugorować. A więc wyłączyć z produkcji rolnej i nie zarabiać na nim. Teraz zadam pytanie otwarte, do czego jeszcze, może posunąć się polityka rolna unii europejskiej? Skoro z jednej strony otwiera naszą wschodnią granicę, przez którą zalewają nasz rynek tanie produkty rolno -spożywcze, wyprodukowane przez międzynarodowe holdingi rolne zlokalizowane na Ukrainie, posiadające gospodarstwa rolne o powierzchniach liczonych w dziesiątkach tysięcy hektarów. Przez co narażają polskie rolnictwo na gigantyczne straty. Z drugiej zaś strony, wprowadzany jest obowiązek wycofania z produkcji rolnej, 4% gruntów w gospodarstwach rolnych powyżej 10 ha. Co też będzie przyczyną, zmniejszenia dochodów polskich gospodarstw rodzinnych, które ciężką pracą, mozolnie przez lata, budowały swoją pozycję.
?php>My jako rolnicy, widząc te absurdy w polityce rolnej, narzucanej przez unię europejską mówimy kategoryczne NIE!
?php>Z tego też powodu rolnicy w całym kraju i Europie protestują i będą protestować przeciwko wyniszczającej rolnictwo polityce unijnej.
?php>My jako rolnicy z gminy Ożarów wzięliśmy w bieżącym roku udział w dwóch protestach, które odbyły się 24 stycznia w mieście Opatów oraz zorganizowaliśmy 9 lutego blokadę przed mostem w Maruszowie. Na protest zjechali rolnicy z powiatu opatowskiego, ostrowieckiego, sandomierskiego, kraśnickiego jak również stalowowolskiego. Protest polegał na ustawieniu traktorów w dwóch szpalerach i zablokowaniu drogi w kierunku mostu w Annopolu, pozostawiliśmy jedynie korytarz życia dla służb ratunkowych i policji. Przepuszczane były również przypadki nagłe.
?php>Nasze podstawowe postulaty to: STOP DLA NIEKONTROLOWANEGO IMPORTU PRODUKTÓW ROLNYCH Z UKRAINY I REWIZJA POLITYKI ROLNEJ UNII EUROPEJSKIEJ.
?php>W tak dramatycznej dla rolnictwa sytuacji liczymy na zrozumienie naszych działań i poparcie społeczne. Bo przecież walczymy o godny byt dla naszych rodzin i bezpieczną polską żywność."
?php>Paweł Tomaszewski, rolnik z Gminy Ożarów
?php>Strona internetowa Miasta i Gminy Ożarów
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz