To szczególny dzień dla całej społeczności uczniowskiej, rozpoczęliśmy rok szkolny przy udziale znamienitych gości. płk Grzegorz Stęplewski, Dowódca 103 Batalionu Lekkiej Piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Robert Misztal - Prezes Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa „Bukówka”, kpt Artur Kulibab - 103 Batalion Lekkiej Piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, kpt Sebastian Grabowski - Szef Szkolenia w 3 Batalionie Radiotechnicznym w Sandomierzu, por. Rafał Szura – Wojskowe Centrum Rekrutacji w Sandomierzu, kpr Krzysztof Zbrożyna – 103 Batalion Lekkiej Piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Bogusław Swat - Członek Zarządu Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa „Bukówka”, Czesław Śliwka - Członek Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa „Bukówka”, Stefan Wiśniewski – Fundacja Monte Cassino, Marzena Sobala - Redaktor kwartalnika „Wznieś się wyżej” którego wydawcą jest Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, Pani dyrektor Izabela Pustuła przywitała Gości, Grono pedagogiczne, Uczniów i Rodziców, w kilku słowach podkreśliła wartość edukacji w życiu młodego człowieka. Ciepłe słowa skierowane zostały do uczniów, szczególnie klasy pierwszej, którzy rozpoczynają naukę w szkole średniej.
Podkreślona została rola i wsparcie Ministerstwa Obrony Narodowej w prowadzeniu klas certyfikowanych Oddziału Przygotowania Wojskowego.
Zebrani wysłuchali Listu Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Listu Ministra Obrony Narodowej oraz Listu Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sandomierzu. 1 września przypadła 86 rocznica wybuchu II wojny światowej. Krótkie wspomnienie tamtych wydarzeń przedstawili uczniowie: Gabriela Tatarata, Bartłomiej Berner. Społeczność szkolna, nauczyciele i goście minutą ciszy uczcili pamięć poległych w II wojnie światowej.
Uczniowie klas Oddział u Przygotowania Wojskowego wystąpili w umundurowaniu.
Życzymy naszym uczniom wytrwałości, sukcesów, zdrowia i radości w nabywaniu wiedzy, a kadrze pedagogicznej i pracownikom szkoły sukcesów, optymizmu i zadowolenia z pracy.
Sięgamy po pieniądze na budowę kolejnych dróg
Jeśli rozpatrywanie tych wniosków będzie zależeć od Kielc to nie ma się co łudzić że teraz będą zatwierdzone do realizacji - vide droga Ostrowiec-Bałtów czy rewitalizacja Alei 3 maja i ul.Denkowskiej gdzie na realizacje czekaliśmy długie lata bo w samych Kielcach były "pilniejsze" mnie ważne sprawy.
realnie
14:21, 2025-09-08
Czy w Ostrowcu mogą powstawać drony?
Zmyślasz, prognozowanie to zmyślanie. To rachunek prawdopodobieństwa z wieloma zmiennymi. Trzeba być łebskim gościem żeby być bliskim prawdy. Czy jesteś bilisko prawdy okazać się może gdy się wydarzy. Z tego samego powodu całe mnóstwo kredytobiorców oddało bankom całe majątki, swoje i najbliższej rodziny, za błąd w swoich prognozach. Domy, mieszkania, działki, lub ugotowali bajerem w swoich wizjach, a póżniej wzietym na wspaniałe zmazy senne kredycie żyrantów. Lokując ich w spłacaniu za niego jego kredyt. Nie twój cyrk nie twoje małpy o co skamlesz. Jareczek o którym wspomniałeś to miły facet, jednak oddał się całkowicie we władanie Agentowi Bolszewikowi i jego czerwonym kolesiom. A u nich jak u Tuska, obiecać dwa razy to jak dotrzymać. Bardziej chcieli sprzedać tutaj co sie da, nawet za cene zniszczenia, czy doptowadzenia do upadłości, niż rozwijać czy tworzyć. Hub wysokich technologii potrzebuje uczelni wysokich lotów, żeby mieć z czego czerpać obrotniaczków znajacych się na temacie. To jest jak z piciem wody musisz mieć studnie, lub blisko do rzeki. Na wyrzymaniu liści, czy gromadzeniu deszcówki miasta nie zbudujesz. A i do tego potrzebujesz obrotniaczów znających sie na różdzkarstwie, czy uzdatnianiu wody. Możesz oczywiście siorbać z wód podskurnych, ale jak wiadomo one głównie nadają się do podlewania ogródka i jest ich okresowo za mało. Wspomniany Jareczek mógł sobie pogadać, jednak żeby zrobić, to w okół siebie musiał by mieć innych ludzi i harakter może też. Jednak bratanie sie z czerwonymi nie wyszło mu na złe, bo pomimo między innymi, ściemy z osuwiskiem z którym nawet gdyby chciał, to był za krótki, żeby coś pożądnie uczciwie dla poszkodowanych załatwić, nie topiąc któregoś z czerwonych. A na samym poczatku chciał, szybko go jednak z tego wyleczono. U Tuskowych jest identyczmie, prognozy nie są zbyt alarmujące, jesli nie o ich prywatni interes chodzi. To nie tródno zrozumieć. Za lojalność, spadł na cztery łapy jak zapewne wiesz. Zatem jeśli zrozumiesz ile zmiennych musisz obliczyć żeby coś w tym mieście zrobić, to nie krytykuj tych którzy mimo to próbuja. No taka firma ja WB jednak coś zrobiła nawet jesli musieli się wspinać po czerwonych plecach i omijać rzucane im pod nogi kłody. Z tym jest jak z miłoscią. Kwestja chwili spontanu i sprzyjających okoliczności, lub lata znajomości i rozsądnych decyzji. Jednak. W jednym i drugim występuje tyle samo ryzyk. Biorac pod uwage że za to biorą się Tuskowi to muszę przyznać Ci racje. Nie da sie stworzyć cos, jednocześnie to konsumując. W tym przypadku to nie jest wyższa matematyka. Będzie zbyt wiele gąb do wykarmienia. Jeśli już, to zwyczajowo, miasto, lub państwo czyli my, ponieśie koszty prób, błędow i rządz zasiadłych do biesiadowania. Bo oni nie myślą zrobić żeby zarobić, tylko zarobić póki się robi.
Dober ale hóì0we
19:50, 2025-09-05
Czy w Ostrowcu mogą powstawać drony?
Jeden z byłych rezydentów tej mieściny (Wilczyński) obiecywał, że stworzy w wieżowcu znajdującym się przy ulicy Świętorzyskiej Hub Wysokich Technologii :) Teraz czytam o jakiejś firemce, która pewnie wydrze dotacje z czegoś podobnego do KPO na zakup drukarek 3D i innego shitu potrzebnego do ich składania. Oczyma wyobraźni widzę tych absolwentów, między innymi z WAT, piszących oprogramowanie do tych dronów, a wszystko to w tutejszym Januszpolu Prawie-najniższa-krajowa :) No tak będzie, nie zmyślam :D
No tak będzie
14:24, 2025-09-05
Czy w Ostrowcu mogą powstawać drony?
Nie noś tego w gaciach bo smrodek roztaczaczasz. Zawsze możesz pojechać do kolegi P i poddać się bezwarunkowo.
A to ci sraczka
09:50, 2025-09-05
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz