Osiem rodzin odebrało z rąk prezydenta Jarosława Górczyńskiego i dyrektora Zakładu Usług Miejskich Łukasza Dybca klucze do mieszkań w gruntownie wyremontowanym budynku przy ulicy Osadowej 6 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wśród nich znaleźli się dotychczasowi mieszkańcy budynku socjalnego przy ulicy Czerwińskiego. Posiadacze mieszkań w wyremontowanym obiekcie zapowiadają, że przeprowadzą się tu najprawdopodobniej jeszcze przed zbliżającymi się świętami.
?php>- Ten budynek przeszedł gruntowną modernizację, ale postanowiliśmy zachować to, że ów obiekt ma ponad stuletnią historię- mówił prezydent Jarosław Górczyński. Taka jest m.in. bardzo charakterystyczna elewacja, która uległa drobiazgowemu odtworzeniu. Mieszkania w tym obiekcie maja od 42 do 60 metrów kwadratowych. Dedykowane są one osobom, które miały już kwatery w zasobach gminnych i które regularnie wywiązywały się ze swoich zobowiązań. Płaciły czynsze i nie sprawiały kłopotów sąsiedzkich.
?php>Na każdej kondygnacji znajdują się cztery lokale: lokale dwupokojowe o pow. 60 m kw. i mieszkania jednopokojowe o pow. ok. 45 m kw. w tym jeden lokal dla osoby niepełnosprawnej. W budynku powstało osiem lokali o statucie lokalu z umową najmu socjalnego.
?php>- Czynsze są tu bardzo niskie, oczywiście uzależnione od metrażu i zużycia mediów. Blok został przyłączony do ciepła systemowego z MEC- mówił prezydent.
?php>Prezydent, przy okazji wręczania kluczy, przypomniał, że gmina prowadzi bardzo różnorodną politykę mieszkaniową skierowaną do wielu grup odbiorców. To z jednej strony mieszkania deweloperskie oferowane przez OTBS. Także ta spółka wynajmuje lokale. Samorząd nie zapomina również o lokalach socjalnych, którymi zajmuje się Zakład Usług Miejskich.
Przypomnijmy, że wykonawcą robót jest AG PETROL Sp. z o. o. ze Skarżysko-Kamiennej, zaś wartość robót budowlanych to 2.498.894,20 zł brutto. Rewitalizowany budynek przy ulicy Osadowej 6 został wybudowany w roku 1902, na terenie osady przyfabrycznej cukrowni.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Powiat z dofinansowaniem Zamkowej w Ćmielowie
Bardzo ciekawi mnie jak planowana jest przebudowa na ul.Żeromskiego na odcinku od ul.Kuźnia do skrzyżowania z ul.Sienkiewicza czyli ten odcinek góry z zakrętem - to trudne do wyobrażenia bo nie widzę tu możliwości na poszerzenie ulicy tak żeby zmieścić szerszą jezdnię,chodnik dla pieszych i "ciąg pieszo-rowerowy" bo że jest tam dziś ciasno to nie muszę nikogo przekonywać. A sprawa wiaduktu nad torami kolejowymi i rzeką Kamienną to chyba zadanie na XXII wiek o ile Ostrowiec będzie jeszcze istniał jako miasto.
OOOO
08:49, 2026-02-24
Powiat z dofinansowaniem Zamkowej w Ćmielowie
No ale chwila, na Żeromskiego miał być wiadukt? Projekt już jest podobno? O co tu chodzi? panie lakomiec jak to tak?
MiastoDoRowa
17:08, 2026-02-23
Wielu właścicieli domów nie wie, że to obowiązek
Jeśli zapłacę karę to już jestem zwolniony z obowiazku
Tos
18:13, 2026-02-20
Firma RCP Poland Sp. z o.o zainwestuje w Ostrowcu
Podatki od nieruchomości w Ostrowcu są stanowczo za wysokie!
elni
16:39, 2026-02-20