Prawdziwą ucztą dla duszy był niedzielny koncert zorganizowany przez ostrowiecką kolegiatę św. Michała Archanioła z proboszczem parafii księdzem dziekanem Janem Sarwą i Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia z dyrektor Ewą Jurkowską -Siwiec z okazji obchodzonego 22 listopada Dnia św. Cecyli. W wypełnionej po brzegi świątyni rozbrzmiały dźwięki pięknych pieśni sakralnych i patriotycznych w wykonaniu ośmiu chórów z terenu powiatu ostrowieckiego. Muzyczny wieczór poprowadzili dyrektor Ewa Jurkowska - Siwiec i ks. Witold Garbuliński. Chóry w pełnym blasku prezentowały kunszt wokalny zabierając tłumną widownię w niezwykłą muzyczną podróż ku Bożej chwale. Koncert rozpoczął Chór "Ad Deum" z parafii św. Mikołaja w Szewnie, potem "Ad Libitum" z MCK, "Bel Canto" z parafii św. o Pio w Bodzechowie, "Cantete Domino" z parafii Sanktuarium NMP Saletyńskiej, "Con Anima" z parafii św. Pawła i Piotra w Waśniowie, Nauczycielski Chór "Coro Cantorum", a także Świętokrzyski Bemolki i Orkiestra Dęta PSM w Ostrowcu Świętokrzyskim.
?php>Koncert był okazja do złożenia gratulacji Chórowi "Coro Cantorum", z dyrygentem Ewą Goworowską świętował 30 -lecie istnienia i jest najdłużej śpiewającym chórem w powiecie ostrowieckim. Chórzystki odebrały gratulacje i kwiaty od zaproszonych gości - starosty ostrowieckiego Marzeny Dębniak i prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego. Zachwytu koncertem nie kryli także biskup sandomierski ks. Krzysztof Nitkiewicz i parlamentarzyści posłowie Andrzej Kryj i Agata Wojtyszek oraz senator Jarosław Rusiecki. Zwieńczeniem koncertu było pasterskie błogosławieństwo oraz przepiękne wspólne wykonanie przez osiem chórów pieśni "Z dawna Polski Tyś Królową".
Co po dawnej bazie MZK?
Strzelam że DINO.🤣🤣 I to te KOSZERNE z Wilanowa.
PUSTY DZBAN
12:45, 2025-11-04
Są środki na bloki na ul. Hubalczyków!
Czy w Ostrowcu wystepuje zapotrzebowanie na tego typu nieruchomosci? W rok ubylo z O-ca 4tysiace ludzi 2023 - 63 932 20224 - 59 247 Oczywicie to nie pokrywa sie 1do1 ze spadkiem ilosci gospodarstw domowych, niemniej demografia wydaje sie byc bezlitosna. Stad tylko moje pytanie w zaden sposob nie hejtuje i nie neguje, zwyczajnie chce zrozumiec.
Czecho
09:25, 2025-11-04
Solidarni z mieszkańcami Madagaskaru
Z artykułu już wiem, że Madagaskar zmaga się "zbidą i ubóstwem", a fundacja zorganizowała pielgrzymkę dla osób "na Wodźkach inwalidzkich". Panie Wiesławie czytamy, co piszemy.
Ciekawy
13:15, 2025-11-03
11 kandydatów na dyrektora ostrowieckiego szpitala
Ja tego nie rozumiem... Po co to weryfikować przecież już wiadomo kto będzie...
pacjentka
11:38, 2025-11-03
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz