Już po raz 21 w auli Akademii Nauk Stosowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim uroczyście wybrzmiały "Gaudeamus Igitur" i "Gaude Mater Polonia",wykonane przez Chór "Utewianie", rozpoczynające nowy rok akademicki słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
?php>Uroczystego otwarcia dokonała Matylda Niewójt, prezes Stowarzyszenia UTW. W tym roku na słuchaczy czeka mnóstwo ciekawych zajęć i aktywności, dzięki którym będą mogli przyjemnie spędzać wolny czas, pogłębiać wiedzę oraz rozwijać swoje talenty. W tym roku akademickim w zajęciach UTW będzie uczestniczyło ponad 160 słuchaczy. Ważnym momentem uroczystości był akt immatrykulacji - w poczet słuchaczy wstąpiło w tym roku 32 osoby, które złożyły uroczyste ślubowanie. Wykład inauguracyjny pod tytułem: "Dlaczego w życiu warto być artystą? Arteterapia w pracy z seniorami", wygłosiła dr Agnieszka Tajak -Bobek.
?php>Radość spotkania ze słuchaczami dzielili - starosta Marzena Dębniak, członek zarządu powiatu, Agnieszka Rogalińska, wiceprezydent Artur Łakomiec, przewodnicząca Rady Miasta, Irena Renduda - Dudek, wiceprzewodniczące: Joanna Pikus i Marta Woźnicka - Kuzdak, rektor ANS dr Paweł Gotowiecki oraz kadra uczelni, a także przyjaciele UTW.
Starosta M. Dębniak i wiceprezydent A. Łakomiec podkreślali rolę Uniwersytetu w realizowaniu polityki senioralnej oraz deklarowali otwartość na współpracę i wspieranie inicjatyw kierowanych do seniorów. Podziękowania od słuchaczy odebrała starosta Marzena Dębniak za zorganizowane przez powiat ostrowiecki dodatkowe kursy do Świętokrzyskiego Centrum Onkologi oraz realizowanie badań mammograficznych dla kobiet powyżej 70 roku życia, których nie refunduje NFZ. Miłym akcentem uroczystości było uhonorowanie pamiątkowymi grawertonami lokalne media za ponad XX -letnią współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. W tym gronie znalazła się Redakcja "Gazety Ostrowieckiej", za co dziękujemy. Tegorocznej inauguracji towarzyszyła wystawa prac Sekcji Malarskiej UTW, zorganizowana przez słuchaczkę i autorkę niezwykłych monotypii, Danutę Szałapską. Sekcja Malarska pracuje pod kierunkiem Zbigniewa Sawaryna. Podczas wystawy można było podziwiać nietuzinkowe wyrazy artyzmu uzdolnionych słuchaczek, działających w sekcji.
?php>Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Pierwszy odcinek obwodnicy Wąchocka już czynny
Będę nieco sarkastyczny.Cieszę się ,że największe miasta północnej części województwa, czyli Wąchock i Opatów, mają już obwodnice.Te mniejsze, jak Starachowice i Ostrowiec ,może się kiedyś doczekaja🙄
Gość
14:10, 2025-12-23
Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku (wideo)
Obluda i zaklamanie ludzie od pana "czy dycha starczy" wiedza kiedy zorganizowac impreze na rynku, aby ukryc , to ze Ostrowiec to miasto w " agonii". Duzo dzieci poniewaz przyjechaly do dziadkow na swieta, zobaczycie pseudo polityczna elito Ostrowca co bedzie za nascie lat jak dziadkow braknie, wtedy takich imprez nie bedzie, bo i Ostrowca na mapie Polski braknie.
Wygnanyz Ostrowca
12:39, 2025-12-23
W poniedziałek test systemów alarmowania
Czy ktoś słyszał te sygnały alarmowe, u mnie na Stawkach cisza
Marek 55
19:34, 2025-12-22
Jechałem obwodnicą Opatowa
Pusto,bo chyba.....przerost formy nad treścią...fakt ,w Opatowie pusto. Może trzeba było zrobić jakąś zwykłą DK obok Opatowa....
PUSTY DZBAN
23:26, 2025-12-20