Zamknij

Klucze do miasta w rękach studentów. Tłumy na Kordianie

Joanna Boleń Joanna Boleń 09:46, 25.05.2024 Aktualizacja: 11:27, 25.05.2024
Skomentuj

W piątek studenci Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim przejęli władzę w mieście podczas juwenaliów. Symboliczne klucze na ręce studentów przekazał prezydent miasta Artur Łakomiec.

- Ten czas, miesiąc przed sesją zaowocują na pewno wspaniałą zabawą- zaznaczył na początku juwenaliów prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec. Cieszę, że studenci zachowują tę tradycję i, że możemy pomagać w tym pięknym dniu. Przekazanie studentom kluczy to symbolika i przede wszystkim tradycja. Chcę, aby studenci poczuli się ważną częścią Ostrowca Świętokrzyskiego. Jestem przekonany, że świetnie sobie poradzą z władaniem miastem i będziemy mogli cieszyć się dobrą zabawą przy wspaniałej muzyce.

Dzisiaj świętujemy juwenalia studenckie 2024 po raz drugi na terenie naszego placu, w fajnym klimacie, studenci spisali się - mówiła kanclerz Akademii Nauk Stosowanych Agnieszka Winiarczyk. Cieszymy, się, że do studentów dołączyło duże grono mieszkańców miasta, które skorzysta z fantastycznych koncertów. Uważam, że warto studiować blisko domu, tak jak jest to w naszym motto uczelni „Studiuj blisko domu”. Tu też się wiele dzieje. Mamy fantastycznych wykładowców. To są studenci, którzy potrafią się integrować. Oczywiście kierunki, które posiadamy bardzo zachęcają do studiowania, w tym wiodące pielęgniarstwo, pedagogika, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe. Wszystko na I i II stopniu.

Jak podkreślała zastępca przewodniczącego samorządu studenckiego Luiza Krawętkowska tegoroczne juwenalia są wyjątkowe z uwagi na swoją otwartą formę dla każdego.

W tym roku w programie każdy znajdzie coś dla siebie, zaczynamy rockowo, później mamy dwa kolejne rockowe zespoły, następnie wystąpi Kordian z góralską muzyką, na koniec dwaj DJ- mówi L. Krawętkowska. Będą występy taneczne i akrobatyka, jak również, co należy podkreślić nasz akademicki wykładowca Jerzy Pacholczak co roku prężnie nas wspiera w każdym naszym pomyśle i w tym roku zorganizował dla nas konkursy oraz turniej piłki siatkowej. Nasze pielęgniarki mogą zbadać podstawowe parametry życiowe. Mamy bogatą strefę dla dzieci, wyjątkowe samochody oraz prezentacje broni przez WOT.

W strefie studenckiej juwenaliów odbyły się pokazy akrobatyki "Black&White", show Dance Academy i występy Szkoły Tańca "Progres". Siłacze z Klubu Centrum zapraszali do udziału w licznych konkursach siłowych i sprawnościowych. Gwiazdą wieczoru był Kordian- zespół Wacława Cieślika z Żeleźnikowej Wielkiej na Sądecczyźnie, od wielu wielu lat śpiewający góralskie folk polo. Wystąpiły ponadto zespoły The Hoods, Arsenał Świętokrzyski i Korniki, grupa, którą tworzą uczniowie z Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku, a wszystko muzycznie spuentowali DJ Szklana i DJ Trey Vinter w specjalnym show. Studenci na after party wybrali klub "Ptaszek w klatce". Przypomnijmy, że studenci ANSG do organizacji juwenaliów wrócili po okresie pandemii rok temu. Juwenalia są dla uczelni formą spotkania z mieszkańcami miasta. Uczelnia czuje się w pełni ostrowiecką i na zawsze wkomponowaną w życie Ostrowca Świętokrzyskiego. Studencki festyn i zabawa wyciągnęła także z bloków mieszkańców osiedla Pułanki i nie tylko.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Kibice KSZO przeciw imigrantom (zdjęcia)

Wcześniej pisowska teraz konfederacka, człowieku weź ty się uspokój i wyluzuj trochę bo ci gacie pękną. Kogo tu za chwilę wywołasz jeszcze do tablicy PSL czy SLD? Wychodzi na to że cały świat jest przeciwko tobie. No ale walcz, takie twoje prawo chciałem dodać jeszcze coś sprawiedliwości ale za chwilę znowu wpadniesz w szał więc już nic nie będę pisał. Ale paranoje masz dobra.

Antycipa

09:17, 2025-08-08

Nowy prezydent składa przysięgę

To będzie najlepszy Prezydent w histori tego kraju. Będziemy kiedyś o nim mówić że jest dobrem narodowym tego kraju. To nie wróżba, to ocena jego osobowosci i predyspozycji.

Gratulacje

18:02, 2025-08-07

Kibice KSZO przeciw imigrantom (zdjęcia)

Oczywiście, no tak było. Nie zmyślasz. Prawacka narracja rodem z Konfederusji + głupoty Bąkiewicza :) Uratuje Was Memcen jeżdżący na hulajnodze. Będzie pilnował na niej granic :) Dopiszcie sobie jeszcze do skryptu coś o schorowanych dziadkach i babciach. Gdybym nie czytał tego typu rzeczy wcześniej w internecie, to może pomyślałbym, że nie napisał tego jakiś partyjny towarzysz.

antyfan

14:54, 2025-08-07

1 sierpnia 1944 - Pamiętamy!

Tak, folksdojcze z tvnu próbowali kiedyś w lesie obchodzić urodziny pewnej szumowiny, ale zostali zdemaskowani. A u nas, czerwonobrzuche wieprze 1maja wciąż jeszcze składają hołdy do miejsca po pomniku. Pewnie liczą jeszcze na jakieś zlewki. Dwieście tysięcy ludzi w powstaniu oddało życie, bez namysłu i strachu o samego siebie. Jak zwykle zdradzonych, przez sojuszników i sajuszników, bez pomocy z nikąd, zdani sami na siebie, zerwali sie aby walczyć o ten kraj. Walczący własnoręcznie zdobyczną na niemcach bronią i chałupniczo produkowaną w piwnicznych manufaktórach. Choć na sześćdziesiąt trzy dni wywalczyli sobie wolność. Wszyscy, starzy, młodzi, kobiety i dzieci. Przegrali, w nierównej walce, ale choć przez chwile byli wolni, w okupowanej europie. W europie w której nikt oprócz polaków nie miał odwagi nawet głośno *%#)!& Poza nielicznymi przypadkami. Które też zasługują na szacunek. Bo to jest właśnie torzsamość narodowa. O której zdajesz się niemieć zielonego pojęcia. Ten heroizm, nie tylko wzrusza, ale też jest warty tak wielkiego szacunku dla poświęcenia, wiary, siły bycia wolnym Polakiem. Wolnym Polakiem, nawet za cene życia. Tylko oszołomy uważają że powstanie było błędem. Nie powiodło sie, to fakt, ale gineli z Polską na ustach. Jeśłi nie mieli broni to z Polską flagą. W świat poszła wieść że Polska nigdy się nie podda. Byli wtedy wolni i wiedzieli o co walczą. Nie bali się. A za to że kacapy mieli w planach zastąpić okupacje niemiecką kacapską i nie pomogli, tylko dogadali sie z niemcami i dali im czas na wykończenie powstańców, to już winić ich nie można, tak samo nie można ich winić za to że anglicy udławili się flegmom gdy trzeba było pomóc, a tych pare zrzutówi tak lądowało po ruskiej lub niemieckiej stronie. Już wtedy znali plany kacapów, więc żuli flegme udając że są zajęci. To osobna historia, równierz warta pamiętania. Sami na placu boju, wolność albo śmierć. Powstańców cieszyła choć chwila tej wolności. Byli dumni do końca. Byli wolnymi Polakami. Pewnie można to było lepiej zorganizować, ale nikt nie chciał czekać. Pewnie można było się lepiej zabezpieczyć i przygotować, ale obawiano się folksdojczów i utrate elementu zaskoczenia. Co przy nierównych proporcjach sił przyniosło by jeszcze pewniejszą klęske i represje. Folksdojczów których również nie brakuje dzisiaj. Marnych miałkich du-po włazów. Tak odpowiadam Ci obchodzi się również inne zrywy o wolność. Gdybyś zerwał się z łóżka i zrobił coś, to może poczuł byś jakąś siłe tworzenia, zamiast tak dziubać u folksdojczów. Jeśli kpisz z ludzi którzy walczyli rowież o twoją wolnoś jako polak jesteś dla mnie zerem. Zmień sobie ksywke na polaczek gdybaczek. Cieszy to że młodzież chce pamiętać i celebrować naszych bohaterów. To znak że wróg darmo nas nie weżmie. Niestety znależli nowy sposób, wykorzystując sprzedajne świnie i karmienie propagandą oszołomów. Gratuluje popisałeś się, już wszyscy wiemy kim jesteś.

Dla mnie są wielcy.

17:00, 2025-08-06

0%