Zamknij

Nie wszyscy mieszkańcy Denkowa na „NIE” dla obwodnicy

Paweł Słowiński Paweł Słowiński 12:50, 08.09.2025 Aktualizacja: 22:40, 14.10.2025
1 fot.Tomasz Barski fot.Tomasz Barski

Duża grupa mieszkańców Denkowa, ale także całego Ostrowca Świętokrzyskiego jest oburzona przekazem jaki wyszedł po spotkaniu dotyczącym planów gminnego samorządu co do budowy obwodnicy centrum osiedla i chęci jej zablokowania przez grupę mieszkańców. Nie wykluczone, że zwolennicy obwodnicy Denkowa zorganizują się i będą starać się odeprzeć atak przeciwników i doprowadzić do realizacji rozwiązania drogowego.

Już podczas spotkania przewodniczący SRO os. Denków, Tadeusz Relikowski akcentował, ze inwestycja dzieli mieszkańców, to po przekazie, który wypłynął, a dotyczy zablokowania inwestycji nastroje stały się coraz bardziej skrajne.

Z jednej strony grupa zwolenników obwodnicy Denkowa podrzuca szereg argumentów „za” inwestycją, ale przede wszystkim zaprasza do centrum, aby zobaczyć, jak uciążliwy jest ruch ciężarówek. Nie wyobrażają sobie, żeby zaproponowana obwodnica mogłaby nie odciążyć dotychczasowej trasy. Z drugiej strony duża grupa ostrowczan jest ogólnie oburzona tym, że kolejna inicjatywa w mieście znów ma być zablokowana i padają przykłady, chociażby z sąsiedztwa ulicy Targowej, gdzie zablokowano powstanie bloków.

Teraz przypomnijmy, że dla Denkowa Gmina Ostrowiec Świętokrzyski chciała zrealizować przedsięwzięcie pn. „Budowa przedłużenia ul. Chrzanowskiego od ul. Kilińskiego do ul. Samsonowicza” nazwana potocznie „obwodnicą Denkowa”

Powstał zakładał wybudowanie nowej drogi w przekroju ulicznym tj. okrawężnikowana jezdnia o szerokości 7 m na odcinku o długości ok. 950 m - od skrzyżowania z drogą powiatową – ul. J. Kilińskiego poprzez skrzyżowanie z drogą gminną ul. Mostowa do skrzyżowania z droga powiatowa ulica J. Samsonowicza. W miejscu istniejących skrzyżowań ulic J. Kilińskiego i ul. L.  Chrzanowskiego, a także w ciągu ul. J. Samsonowicza miały powstać ronda. Nie zabrakłoby też dróg pieszych, dróg dla rowerów, zjazdów, wyjazdów i dróg dojazdowych do działek przyległych, kanalizacji deszczowej, studzienek i wpustów ulicznych, wydzielonego oświetlenia ulicznego w technologii LED, kanału technologicznego, jak również przebudowę ewentualnych kolizji z uzbrojeniem podziemnym.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

OgrodziakOgrodziak

3 0

Przed wyborami Łakomiec mówił że Ostrowiec zasługuje na kolejny most przedłuzenie Chrzanowskiego ale do alei 25lecia ...no ale cóż szkodzi obiecać

17:01, 09.09.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%