Prokuratura Rejonowa w Skarżysku -Kamiennej postawiła Prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosławowi Górczyńskiemu, zarzuty przekroczenia uprawnień w związku z przetargami na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy.?php>
Prezydent uznał takie posunięcie za przejaw walki politycznej.?php>
-W toku śledztwa, dotyczącego postępowań przetargowych w sprawie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, zebrano obszerny materiał dowodowy w postaci przede wszystkim dokumentacji przetargowej, zeznań świadków oraz opinii biegłego z zakresu zamówień publicznych ?mówi prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.?php>
Materiał ten dał podstawę do przedstawienia w dniu 20 lipca 2018 r. Jarosławowi G., pełniącemu funkcję Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, zarzutu związanego z przekroczeniem uprawnień w związku z bezpodstawnym unieważnieniem w 2016 r. dwóch postępowań przetargowych i odrzuceniem złożonych w nich prawidłowych ofert, złożeniem fałszywego oświadczenia co do okoliczności mającej znaczenie prawne, tj. w przedmiocie braku istnienia okoliczności wykluczających go od rozstrzygania w tej kwestii, a następnie podjęcie decyzji o wyborze ofert z wolnej ręki w obu w/w postępowaniach. Skutkowało to wyborem oferty o 1.884.010,49 zł droższej od bezpodstawnie wykluczonej oferty konkurencyjnego podmiotu.?php>
Jarosław G. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Złożył wyjaśnienia, które są sprzeczne z ustaleniami śledztwa. Za zarzucany mu czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.?php>
Oświadczenie Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego w sprawie zarzutów Prokuratury Rejonowej w Skarżysku ?Kamiennej?php>
"Nie zgadzam się z zarzutami prokuratury, jestem niewinny. Jest to, niestety, element walki politycznej na trzy miesiące przed wyborami, o czym mówił już kilka miesięcy temu na sesji Rady Miasta, były radny klubu PiS. Przykro, że moi przeciwnicy polityczni stosują takie metody. To nie jedyne postępowanie, które toczyło się na podstawie donosów, aby zdyskredytować mnie jako prezydenta w oczach mieszkańców. Przypominam chociażby sprawę dotyczącą budowy otwartych basenów na ?Rawszczyźnie?. Jestem spokojny o wynik postępowania. Moje działania zawsze nacechowane są dbałością o dobro mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. "?php>
Prezydent Jarosław Górczyński zgadza się ponadto na używanie pełnego imienia i nazwiska oraz pełnego wizerunku swojej osoby w tekstach dotyczących wyżej wymienionej sprawy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz