W kościele pw. św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się Droga Krzyżowa z niezwykłą oprawą muzyczną w wykonaniu Marcina Walasa i Szymona Pochecia. Sugestywna sceneria, z drewnianym krzyżem , blaskiem świec i płonących pochodni oraz rozważaniami prezentowanymi przez uczniów i nauczycieli PSP Nr 7, nadawały wyjątkowy, poruszający klimat, skłaniający do głębokich przeżyć dotyczących relacji człowieka z Bogiem. Stacje Drogi Krzyżowej, przez które prowadził uczestników, proboszcz parafii ks. Marek Dzióba, obnażały kruchość i słabość ludzkiego podejścia do spraw współczesnego życia, a jednocześnie ukazywały potęgę i siłę, wypływające z miłości Boga do człowieka. Był to niezwykły czas przeżywania Męki Pańskiej, akcentowany utworami paschalnymi, pogłębiającymi osobiste refleksje. Po Drodze Krzyżowej uczniowie prowadzili zbiórkę datków dla małego Oskarka Kubickiego walczącego z rakiem. Każdy darczyńca otrzymał upominek.
?php>Nowe połączenia drogowe wokół Opatowa
Kiedy nowe połączenia drogowe wokół Ostrowca? Dlaczego miasto nie kupuje kolejnych autobusów z KPO? Kiedy powstaną nowe budynki wielomieszkaniowe? Co z dworcem PKP, nowym wiaduktem, nowym mostem nad Kamienną i połączeniem Chrzanowskiego z DK9?
zatroslany
08:41, 2025-05-21
Bezpłatne szczepienia przeciwko meningokokom
Fajny prezydent , zna się na wszystkim, nawet medycynie. Za waszą kasę zakupił medykamenty i będzie szczepił wasze dzieci . Dla dobra ogółu oczywiście 🤣🤣🤣
Pan Nikt
08:35, 2025-05-21
Czy nieruchomość przemysłowa znajdzie nabywcę?
A co tu mogą pisać.... Propaganda sukcesu jak w WALCZYMY O STAL. 20 lat temu gdy jeszcze mieszkałem w Polsce w naszym mieście poszliśmy po pomoc do gazety bo jeden ze znanych lokalnych biznesmenów na WW nie wypłacał nam. I co pomogła gazeta? Nie bo to niemożliwe że Wojciech nie płaci. Przecież był taki fajny. Od tamtej pory wiem co to za lokalny szmatławiec pisany na zlecenie władzy. Czy gazeta mi odpowie co z KARMELOWYMI w ŁYSICY?????
PUSTY DZBAN
20:21, 2025-05-20
Po pierwszej turze lepszy Trzaskowski. U nas też
Ci "wykształceni" co głosowali na bandziora Nawrockiego to chyba kończyli pisowskie Collegium Humanum
Dr
18:08, 2025-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz