Rady Osiedlowe Śródmieścia, os. Trójkąt oraz os. Słonecznego zaprosiły mieszkańców na dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury na rodzinny festyn. Atrakcji nie brakowało. Dla najmłodszych były dmuchańce, malowanie twarzy, czy liczne zabawy i zawody (przygotowane m.in. przez PP Nr 16, a także harcerzy), a dla starszych m.in. poczęstunek (grochówka, grill, chleb ze smalcem). Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska: Remondisu, Miejskiej Biblioteki Publicznej, czy samochody policji i strażaków.
?php>- Pomysł zrodził się w naszej radzie i do współpracy zaprosiliśmy kolejne- mówi Józef Sołtys, przewodniczący SRO Śródmieście. Odpowiedziały na nasz apel rady z osiedli Trójkąt i Słonecznego. Zależało nam, żeby zintegrować mieszkańców, a także wyciągnąć ich z domów. W latach poprzednich nasze budżety wydawaliśmy na małe prace remontowe, teraz z uwagi na pandemie uważaliśmy, że najważniejsze jest odbudowanie kontaktów międzyludzkich.
?php>- Z założenia powstanie Ostrowieckiego Browaru Kultury miało integrować różne społeczności i tak się dzieje- mówi dyrektor MCK, Jacek Kowalczyk. Rady osiedlowe to mieszkańcy, którzy to są odbiorcami naszej oferty. Stąd dzisiejsza bardziej kulinarno- zabawowa propozycja.
?php>Festyn odbył się pod patronatem prezydenta Jarosława Górczyński, a także wsparli go radni Marta Woźnicka- Kuzdak, Artur Zawadzki, Daniel Strojny oraz Dariusz Wierzbiński, Dariusz Czupryński, Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Łącznikem Polna- Denkowska kierowcy nie pojadą!
200 metrów łącznika za cmentarzem!! WOW, rozkręcacie się tam w tym urzędzie miasta, może pod koniec kadencji będziecie robić nawet 500 metrowe. Kto wie? Gratuluję rozwoju i niesamowitej determinacji w działaniach i zazdroszczę wizji i uporu z jakim wprowadzacie innowacje do miasta.. w tym tempie to może za 40 lat będziemy mieć obwodnicę i wiadukty.
Błogosław
15:06, 2025-06-05
Plebiscyt Uczeń Roku. Poznaj sylwetki kandydatów
Flawia Sigma
Iga
11:37, 2025-06-05
KSZO 1929 i Siarka bez licencji na Betclic II ligę
Hej ZATROSKANY. Miasto się dalej UŚMIECHA i rozlicza PISIORÓW. 🤔🤔🤣🤣 Tak rządzi ELYTA, post komunistyczna, po 89, mój rocznik dostał się na stołki bo mama i tata w KC albo w sądzie. Teraz czas na ich dzieci, moje sobie poradziły bez PLECÓW. 🤣🤣🤣I tak z pokolenia na pokolenie się kręci.
PUSTY DZBAN
11:08, 2025-06-05
Plebiscyt Uczeń Roku. Poznaj sylwetki kandydatów
Oddam głos na Flawię
Maja
11:05, 2025-06-05
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz