Zamknij

?Polska od Kuchni? - z Ostrowca Świętokrzyskiego na cały kraj

10:36, 20.09.2021
Skomentuj

?php>

Pogoda spłatała figiel i Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich, jaki dotarł w minioną sobotę do Ostrowca Świętokrzyskiego, tylko dzięki występom artystycznym i regionalnej kuchni się obronił.
?php>

Obok kilkudziesięciu Kół Gospodyń Wiejskich z całego regionu świętokrzyskiego zaprezentowali się regionalni producenci i rękodzielnicy. 
?php>

W kilku wejściach przedsięwzięcie można było śledzić na żywo w programie ?Pytanie na Śniadanie? w TVP 2.

?php>

- Dziś wszyscy winni odwiedzić Ostrowiecki Browar Kultury, bo tutaj znalazły się najwspanialsze smaki w całej Polsce, nie zapomnijmy, że nieopodal mamy Krzemionki wpisane na listę UNESCO - mówił na antenie TVP 2 prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Marcin Piętak. Zachęcamy całe rodziny, aby odwiedzały województwo świętokrzyskie.
?php>

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich ?Polska Od Kuchni? to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane, by podkreślić jak ważne jest, by idąc z duchem czasu pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom. 

(Anna Mroczek, Paweł Słowiński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Most w Sandomierzu rośnie na naszych oczach

Kiedy w Ostrowcu urośnie na naszych oczach nowy most, nowy wiadukt, nowe osiedle mieszkaniowe, nowa fabryka? Czekamy, choć cierpliwość się kończy.

zatroskany

08:03, 2025-06-01

PKW: najwyższa frekwencja w I turze wyborów

Karol Nawrocki blysnął moim zdaniem najpiękniejszym hasłem wyborczym nawiązujacym do rycerskości i bycia człowiekiem honoru. ,, Choć bym szedł ciemną doliną, zła się nie ulękne, bo Wy jesteście ze mną". Wiele razy w tym kraju Literacki cytat odmieniał ten kraj na lepsze, jak ten Mikołaja Reja że polacy nie gęsi... lub pokazywał że tak to tylko potrafią polacy chocby ten Juzefa Beka ,,Jest jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor" .Oby honor, duma z własnego kraju i naszych obywateli powrócił na salony polskiej polityki. Oby bycie polakiem wzbudzało zazdrość i szacunek wśród obywayeli innych krajów. Nawet sobie nie zdajemy sprawy jak nie wiele nam do tego potrzeba. Pogońmy sprzedajnych szmaciarzy bez honoru i wystarczy wybrać sobie dobrych, służacych nam i naszym sprawom polityków. I szanować się nawzajem. Może jeszcze wspierać, ale to to już wzależności o której szkole wychowania mówimy. Szkole miłości, czy szkole zazdrości. Jak to tam komu wynika z rodznnych tradycji. Obie powinny motywować. Najlepiej pozytywnie motywować. Na początek pozostańmy przy wzajemnym szacunku. To powinno wystarczyć. Reszte mamy wyssaną z mlekiem matki. To najlepsza droga do dobrobytu tego kraju i jego obywateli.

Sposób na Arcybiedas

17:38, 2025-05-30

Automaty do gier w depozycie służb !?

Ale sukces. Wystarczy żeby wsiedli do nieoznakowanego i pojeździli po osiedlach. Praktycznie na każdym jest taki z nadmiarem kamer na budynku :)

nimom

21:18, 2025-05-29

Automaty do gier w depozycie służb !?

a w wąskiej uliczce ?

mogo

20:53, 2025-05-29

0%