Zamknij

Dodaj komentarz

Nowa kadencja Powiatowej Rady Społecznej ds. Osób z Niepełnosprawnościami

. 11:06, 19.01.2026 Aktualizacja: 11:12, 19.01.2026
Skomentuj Nowa kadencja Powiatowej Rady Społecznej ds. Osób z Niepełnosprawnościami fot. Anna Mroczek

W miniony czwartek odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Społecznej ds. Osób z Niepełnosprawnościami, powołanej zarządzeniem Starosty Ostrowieckiego w dniu 30 grudnia 2025 roku. W jej skład weszli: Irena Grudniewska, Anna Jankowicz, Robert Rogala, Henryk Rożnowski i Angelika Serafin. Posiedzenie otworzyła starosta Agnieszka Rogalińska z udziałem dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Joanna Pikus. Do głównych zadań Rady należy: inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami oraz realizacji ich praw, opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami, ocena realizacji tych programów, a także opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Powiatu pod kątem ich skutków dla osób z niepełnosprawnościami. Na posiedzeniu Rada wybrała prezydium spośród swoich członków – przewodniczącym został Robert Rogala, wiceprzewodniczącą Irena Grudzień, zaś funkcję sekretarza objęła Angelika Serafin. Członkowie Rady zostali powołani na 4 -letnią kadencję, a pełnione przez nich funkcję mają charakter wyłącznie społeczny.

Robert Rogala przewodniczący Powiatowej Rady Społecznej ds. Osób z Niepełnosprawnościami: Rada zajmuje się sprawami kluczowymi dla osób niepełnosprawnych z powiatu ostrowieckiego. Rozpoczynamy działania związane z opracowaniem procedur dotyczące przyznawania dofinansowań, w odniesieniu do środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Myślę, że takie procedury zostaną opracowane do połowy lutego br. Obecnie czekamy na to, jakie środki zostaną przyznane przez PFRON, które zazwyczaj przyznawane są na przełomie lutego i marca. Chcemy być a to gotowi. Kolejnym ważnym tematem są zapisy procedowanej Ustawy dotyczącej zmian w rehabilitacji zawodowej i społecznej, które budzą wiele wątpliwości dotyczące osób z niepełnosprawnościami.

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Allegro może mieć problemy. Wkroczył urząd

Ech Polsko Polsko , czy ty kiedykolwiek znormalniejesz ?? Jeśli człowiek przywyknie do jako takiego porządku i przewidywalności to zawsze znajdzie się jakiś *%#)!& malkontent i podkopuje to co się sprawdza wychodząc z zasady że sam nie zyskuje ale dokopie temu który już coś osiągnął. Robiąc zakupy przez Allegro TRZEBA UWAŻNIE PRZECZYTAĆ TO CO ZA CHWILĘ SIĘ ZATWIERDZI KLIKAJĄC KLAWISZEM "OK" Poza tym kupowanie w sieciach sklepów internetowych nie jest obowiązkowe i zawsze można iść na bazar i handlować "pod chmurką"

Ryś

07:54, 2026-02-28

Zielone światło dla przedłużenia Chrzanowskiego

Ta ostatnia droga na dole po lewej to przyszłe połaczenie Chrzanowskiego i Aleji 25 Wolności przez nowy most na Kamiennej A jesli chodzi o ul.Mostową to obecnie budowana droga bedzie przez nię przebiegać. Zobaczcie sobie w Google Maps.

NOWY

16:14, 2026-02-27

Opatowska komenda policji po remoncie i przebudowie

A kiedy Ostrowiecka przejdzie remont ?

On

10:32, 2026-02-27

Śledztwo przeciwko byłemu prezydentowi w toku

Ja tylko staram sie pokazać, że tym miastem zawsze rządzili czerwoni i ARBUZY z ZSL u.Przecież to KLUB WESOLEGO SZAMPANA i ...POSADEK. Najgorsze jest to ,ze w takich wielkich metropoliach jak Ostrowiec ta władza jest przekazywana po linii partii z dziada....na wnuka. Chyba nie zaprzeczysz ze prawie każdy w tym mieście, w mniejszym lub większym stopniu zna KOGOŚ,który mu COŚ a on potem tem komuś tez COŚ. Zresztą jak w takim mieście jak KRAKÓW idą wały i posady to co sie dziwić w mniejszych ośrodkach. Pozdrawiam bez kolorów partyjnych, tych zdrowo myślących w tym mieście.

PUSTY DZBAN

14:56, 2026-02-25

0%