Podczas ostatniej sesji Rady Miasta ostrowieccy radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Ostrowca Świętokrzyskiego dla obszaru w rejonie ulic: Jana Samsonowicza, Dębowa, Skośna po uwzględnieniu uwag mieszkańców.
W związku z petycją mieszkańców tej części miasta oraz uwagami właścicieli nieruchomości w granicach obszaru planu miejscowego, zaistniały przesłanki do ograniczenia obszaru opracowania w stosunku do pierwotnej propozycji.
- Procedura ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu zaczęła się około cztery lata temu- mówił podczas sesji Dominik Smoliński, naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. W toku wyłożeniu projektu do wglądu odbyła się dyskusja publiczna z przedstawicielami mieszkańców z tego rejonu. 15 styczni br. złożona została petycja mówiąca o wstrzymaniu prac nad tym opracowaniem. Wcześniej zostały wydane wszelkie pozwolenia, które nie mówią o karczowaniu lasu, a jedynie o wycinkach w przypadku pozyskaniu terenu przez potencjalnego inwestora. Całość opracowania dotyczyło terenu 70 hektarowego, a po spotkaniu z mieszkańcami i analizie petycji przychyliliśmy się do ograniczenia terenu objętego planem, a nie wstrzymaniu nad nim prac.
Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały ów teren w znacznej części posiada już ukształtowaną strukturę przestrzenną oraz niezbędna infrastrukturę techniczną, w tym zaczątek układu komunikacyjnego w oparciu o wybudowane w ostatnich latach drogi m.in. na potrzeby bazy MZK. Takie uwarunkowania wpływają na swobodny rozwój budownictwa na tym terenie. Za kontynuacją prac planistycznych w nowych granicach planu miejscowego przemawia fakt, iż dywersyfikacja rodzajów przedsiębiorstw wpływa korzystnie na rozwój i stabilność gospodarczą miasta i regionu, a także na dostępność i różnorodność ofert na lokalnym rynku pracy, co w efekcie wpływa na podniesienie status społecznego mieszkańców oraz ich lepszy dostęp do usług i produktów. Jedną z przesłanek przyświecających lokalizacji terenów inwestycyjnych w tej części miasta jest m.in. sąsiedztwo istniejących już obszarów przemysłowo-usługowych z zapleczem infrastruktury towarzyszącej (np. punkty zasilania w energię). Nowe tereny inwestycyjne mogą wówczas stanowić kontynuację istniejących struktur funkcyjno-przestrzennych.
- Zmniejszono obszar planu o teren pomiędzy Celsą „Huta Ostrowiec”, a zabudową jednorodzinną- mówi naczelnik Dominik Smoliński. Bufor od najbliższych posesji będzie oddalony o grubo ponad 100 m.
zatroskany22:29, 15.04.2025
Czyli radni i urzędnicy planowali niepotrzebnie przeskalowane działki, w tym wyrżnięcie setek drzew. A nowych nasadzeń prawie w Ostrowcu nie ma. Brawo mieszkańcy.
Mieszkaniec05:44, 16.04.2025
Wesołe miasteczko proponuję.
Sprzeciw radnych wobec tworzenia ośrodków
Ciemny lud u władzy.
zatroskany
07:46, 2025-07-16
Motocyklista w stanie ciężkim po wypadku
Proszę osobę poszkodowaną o kontakt 664694990
Dominikk
23:08, 2025-07-15
Jazda hulajnogą jak nigdy wcześniej
Dzieci,w prawnym tego słowa znaczeniu,powinny poruszać się rowerami i hulajnogami tylko pod nadzorem osób dorosłych ! a dotyczy to przede wszystkim e-rowerów i e-hulajnóg bo to niebezpieczne pojazdy
rs
12:48, 2025-07-15
Szwajcarskie miliony nie dla Ostrowca?!
widać z PiSu bardziej kompetentniejsi niż Ci nasi dycha +
hihi
20:12, 2025-07-14