Zamknij

PSP9 i PP7 najaktywniejsze w Biegu Wiosny 2024!

18:20, 21.05.2024 . Aktualizacja: 18:25, 21.05.2024
Skomentuj

Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła w sobotnie przedpołudnie do Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin tłumy młodych biegaczy oraz towarzyszących im pedagogów i rodziców. W kolejnej odsłonie Ostrowieckiego Biegu Wiosny organizowanego od 2013 roku przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wzięło udział aż 1543 osób, 1258 w Biegu Głównym oraz 285 w Biegu Przedszkolaka. To o 214 osób więcej niże w rekordowej do tej pory edycji z 2023 roku.

MOSiR podczas Ostrowieckiego Biegu Wiosny stawia przede wszystkim na popularyzację biegania, ale również na biegową edukację najmłodszych. Całość rozpoczyna się bowiem od gier i zabaw biegowych dla przedszkolaków. W samo południe rozpoczął się natomiast punkt kulminacyjny imprezy, czyli Bieg Główny, który odbywał się na około 3,5-kilometrowej trasie. Można ją było pokonać biegiem, truchtem, marszem lub mieszając te techniki. Na mecie nie była prowadzona klasyfikacja indywidualna. Imprezie co roku przyświeca bowiem idea „Nieważne czy biega się maratony, czy od czasu do czasu truchta - biegaczem jest ten, kto się nim czuje!”.

Podczas Ostrowieckiego Biegu Wiosny 2024 prowadzona była klasyfikacja na najaktywniejszą szkołę i najaktywniejsze przedszkole. Do rywalizacji mogły przystąpić wszystkie placówki, również niepubliczne. Miano najaktywniejszej szkoły wywalczyła Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9, a najaktywniejszym przedszkolem zostało Publiczne Przedszkole Nr 7.

Najaktywniejszą szkołą została placówka, której uczniowie wzięli udział w Ostrowieckim Biegu Wiosny, a ich liczba w stosunku do wszystkich uczniów szkoły stanowiła najwyższy odsetek. Duży wpływ na wynik tej klasyfikacji mieli nauczyciele i dyrektorzy. Ukończenie biegu przez nauczyciela punktowane było jak start 10 uczniów, a jeśli dokonał tego dyrektor – punktował jak 20 uczniów. Trzy najaktywniejsze szkoły otrzymają nagrody – pieniężne, jeśli organem prowadzącym jest Gmina Ostrowiec Świętokrzyski lub rzeczowe, jeśli placówka prowadzona jest przez inny organ. Najaktywniejszą Szkołą Ostrowieckiego Biegu Wiosny 2024 została, podobnie jak w ubiegłym roku, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9. Kolejne miejsca na podium wywalczyły PSP10 i PSP3. Szkoły te otrzymają odpowiednio 1500, 1200 i 1000zł.

Kolejny raz wybrano też Najaktywniejsze Przedszkole Ostrowieckiego Biegu Wiosny. Zostało nim Publiczne Przedszkole Nr 7, które stawiło się w liczbie 59 dzieciaków. Podium uzupełniły PP19 i PP11. W nagrodę placówki te otrzymają sprzęt sportowy.

Zobacz zdjęcia: Bieg Przedszkolaków | Bieg Główny.