Zamknij

Udane starty lekkoatletów UKS "Czwórka"

Dariusz KisielDariusz Kisiel 06:43, 28.05.2024 Aktualizacja: 06:44, 28.05.2024
Skomentuj

W minioną sobotę pięcioro zawodników UKS Czwórka startowało w III Mityngu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie.
Bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz Kowalski w skoku w dal uzyskując wynik 6,32 m i poprawiając swój rekord życiowy o 33 cm. Zajał 2 miejsce w konkursie.

Dominika Karwacka zajęła 1 miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 35,89 m i 3 miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 28,47m.
Maria Wójtowicz wygrała rywalizację w skoku wzwyż z wynikiem 140 cm.
Michał Potrzeszcz zajął 3 miejsce w biegu na 100 m z dobrym wynikiem 11,48 s. Karol Łączkowski, młodzik, debiutujący sprinter w biegu na 100 m uzyskał 12,61 s.
Z kolei w niedzielę dwójka zawodników UKS Czwórka bardzo udanie wystartowała  w Otwartych Mistrzostwach Warszawy U-18 i U-20.
Arkadiusz Zawicki w biegu na 800 m uzyskał czas 1:57,23 min, zajmując 4 miejsce, a Karol Dąbrowski w biegu na 400 m przez płotki z czasem 58,31s zajął 5 pozycję. Obaj zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe.