Dariusz KisielDariusz Kisiel 14:40, 27.07.2024 Aktualizacja: 14:57, 27.07.2024

Mecz sparingowy. *Avia Świdnik - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (0:1)
0:1 - Piotr Kron, 42 min.
0:2 - Damian Mężyk, 47 min.
0:3 - Łukasz Mazurek, 51 min. (z rzutu karnego)

Avia: Murawski - Machała, Letkiewicz (64.Żmuda), Rozmus, Popiołek, Uliczny, Assuncao, Tkaczyk, Galara, Małecki, Paluchowski.

KSZO (I połowa):  Potocki - Kołoczek, Mężyk, Domagała (40.Łazarz), Lis - Orlik, Nowak - Kron, Zimnicki, Pisarek, Brągiel.

KSZO (II połowa): M. Kot - Kołoczek (70.Pisarek), Łazarz, Mężyk, Lis (70.Brągiel) - Nowak (66.Orlik), Kafel - Morys, Mazurek, Zimnicki (73.Gniadzik), S. Kot oraz Wójtowicz, Gulba.

I połowa rozpoczęła się od  inicjatywy gospodarzy, ale nasza defensywa grała ze szcześciem, a Patryk Potocki bronił dość pewnie. Nasi piłkarze zagrozili bramce Avii dopiero w 33 min., kiedy to groźnie główkował Maciej Kołoczek. Ta część spotkania nie zakończyła się jednak bezbramkowym remisem...
W 42 min. piłkę w pole karne wrzucił Dariusz Brągiel, a celnym trafieniem popisał się zamykający akcję z prawej strony Piotr Kron. Tuż na początku II połowy wynik podwyższył - w swoim stylu - po rzucie rożnym i celnej główce Damian Mężyk. Trzy minuty później jeden z defensorów Avii zagrał piłkę ręką w polu 16 metrów i rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Mazurek. Było już więc 0:3 i mozna było się skupić na kontrolowaniu gry! Choć obie jedenastki miały jeszcze sytuacje podbramkowe, to Michał Kot nie dał się ani razu zaskoczyć i to spotkanie sparingowe zakończyło się pewną wygraną naszego KSZO.