Zamknij

Judocy w Bochni zakończyli sezon startowy

17:55, 27.06.2024 . Aktualizacja: 17:56, 27.06.2024
Skomentuj

Sezon startowy można w UMKS Ostrowia uznać już za zamknięty. Siedmioro zawodników naszego klubu wystartowało w bardzo wymagającym Międzynarodowym Turnieju Judo w Bochni. Prawie 500 zawodników z kilku krajów walczyło na bocheńskim tatami. Poziom sportowy był bardzo wysoki, emocje na najwyższym poziomie i rywale, którzy tak jak nasi zawodnicy na koniec sezonu dali z siebie wszystko. Ostrowia zdobyła w zawodach trzy 3 medale, w tym jeden srebrny oraz dwa brązowe.

Laura Olejnik wywalczyła srebrny medal w kategorii U13 - 44 kg, Anna Szczepańska zdobyła brązowy medal w kategorii U15 - 57 kg oraz brąz zdobył Juliusz Gumuła, który walczył w kategorii U11.

Na 5 miejscu zawody ukończył Benjamin Jakubowski Benjamin, a 7 miejsce wywalczył  Tomasz Wilusz, który tak jak Benjamin walczył w kategorii dzieci. W kwalifikacjach, niestety, tym razem odpadł Maksymilian Fudalewski.