W dniu 20 kwietnia 2025 r., około godz. 18, w miejscowości Wymysłów, ostrowieccy policjanci zatrzymali 19-letniego motorowerzystę, który kierował jednośladem na tzw. „podwójnym gazie".
-Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu –mówi komisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Świętokrzyskim. Jak ustalili stróże prawa mieszkaniec gminy Kunów podróżował swoim motorowerem nie posiadając uprawnień do kierowania i bez wymaganego kasku ochronnego. Ponadto jego pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Dodatkowo wyszło na jaw, że 19-latek doprowadził do kolizji drogowej uderzając, urywając boczne lusterko w zaparkowanym na poboczu samochodzie marki Audi. 19-latek odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenia.
Warto dodać, że w trakcie minionego weekendu ostrowieccy policjanci odnotowali dwie niegroźne drogowe kolizje, przeprowadzili 215 kontroli pojazdów oraz sprawdzili stan trzeźwości 698 kierujących.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz