Zamknij

Oszuści zarobili 112 tysięcy

Wiesław RogalaWiesław Rogala 10:46, 14.05.2025 Aktualizacja: 11:34, 14.05.2025 ok. 1 min. czytania
Skomentuj fot. T. Barski fot. T. Barski

W dniu 12 maja 2025 r., ok. godz. 13.40, z 36-latką skontaktował się z nieznany mężczyzna. W trakcie trwającej z nim rozmowy kobieta otrzymała wiadomość sms z banku, potwierdzającą że rozmawia ze starszym specjalistą działu bezpieczeństwa.

-36-latka została poinformowana, że ktoś na jej dane wziął kredyt w wysokości 46.000 złotych i że jej rozmówca to wychwycił –mówi komisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ostrowczanka kontynuowała rozmowę z konsultantką banku, która oznajmiła jej, że padła ofiarą pracownika banku, który wykorzystał jej dane. Następnie osoba ta poleciła wypłatę gotówki z konta i zaciągnięcie kredytu celem zablokowania możliwości wzięcia kredytu przez oszusta. 36-latka postąpiła zgodnie ze wskazówkami i wpłaciła pieniądze  w kwocie 112.000  złotych do wskazanych przez cyberoszustów wpłatomatów.

Po raz enty przypominamy, że pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta ani tym bardziej kodu autoryzacyjnego SMS, jak i nie polecają instalowania aplikacji, z której mogą wykonywać ruchy na koncie klienta, a także nie nakazują wzięcia kredytu czy wpłacania pieniędzy na nieznane konta! O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%