Zamknij

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Wiesław Rogala Wiesław Rogala 12:01, 03.10.2025 Aktualizacja: 09:56, 04.10.2025
Skomentuj fot. policja fot. policja

W dniu 2 października 2025 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy.

-Przemoc – czy to fizyczna, słowna, psychiczna czy ekonomiczna – nigdy nie powinna być akceptowana ani bagatelizowana –czytamy w materiale policyjnym. Szczególnie groźna jest przemoc w środowisku dzieci i młodzieży. Dlatego policjanci podczas spotkań w szkołach omawiali przykłady agresji słownej, wykluczania z grupy czy nękania w Internecie. Podkreślano, że każde takie zachowanie pozostawia ślad w psychice drugiej osoby. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania, dzielić się swoimi spostrzeżeniami i dyskutować o tym, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia.

Nie bądźmy obojętni. Reagujmy, kiedy widzimy krzywdę. Nasze wsparcie, głos i solidarność mogą zmienić czyjeś życie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Mamy decyzję środowiskową dla S74

Co nam do tego ? W dalszym ciągu Ostrowiec wraz z mieszczącymi tu zakładami przemysłowymi jest pominięty i nawet DK9 przebiegająca przez Powiat Ostrowiecki jest drogą drugiej/trzeciej kategorii w porównaniu do innych Dróg Krajowych w Polsce.

OOOO

10:51, 2025-10-04

Mamy decyzję środowiskową dla S74

Miejcie ważną decyzję środowiskową dla DK9 i dwujezdniowej obwodnicy swojego miasta.

zatroskany

06:05, 2025-10-04

Szybkie randki dla organizacji pozarządowych

Jak wam się nudzi w tych samorządach to może pójdźcie na całość i urządzicie coś w rodzaju "Magii Nagości" , ostrowieckiej wersji "Big Brother" ," Mam talent" lub "Taniec z Samorządowymi Gwiazdami" Gdyby tylko wasza głupota potrafiła latać to już dawno byście wylądowali na Księżycu 🤣🤣🤣

SlyUK

18:05, 2025-10-03

„Piętnastką” na Graniczną– w środę rusza linia MZK

Przy obecnym zasobie taborowym według mnie da się zrobić takt co 30 min np na 1 czy 2, wystarczy nie robić bajzlu z wyjazdami dodatkowych autobusów na linię w chaosie, że zaraz po głownym kursie 10 min pozniej jedzie dodatek z bazy, a takze po prostu wyrównać ten takt, obecnie wszędzie jest mieszany. Ale tu muszą być dobre chęci wszystkich pasażerów, miasta i spółki, bo żeby utrzymać taki takt to nie moze być krzykaczy, którzy będą mówić, że ten konkretny kurs powinien jeszcze zajechac na moja ulice, bo wtedy robi sie bałagan, przykład dwójki, gdzie kazdy kurs ma swoj własny wariant praktycznie

Gość

11:29, 2025-10-03

0%