W dniu 15 czerwca 2018 r. policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili działania przeciwko handlującym ?dopalaczami?. ?php>
Wzięli w nich także udział funkcjonariusze KMP w Kielcach, KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Kielcach i Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Radomiu oraz antyterroryści z KWP w Kielcach i Radomiu. Akcja została przeprowadzona w dwóch lokalach na terenie Kielc i Ostrowca Świętokrzyskiego.?php>
Z ustaleń śledczych wynika, że sklepy te były ostatnimi stacjonarnymi punktami sprzedaży dopalaczy na terytorium Polski. Zatrzymano tam cztery osoby, a kolejne dwie wpadły w hotelu. Jak się okazało jedna z nich była poszukiwana listem gończym przez prokuraturę w Katowicach.
?php>?php>
Policjanci z prokuratorami, gdy weszli do lokali zastali skandaliczne warunki sanitarne. Okazało się, że substancje chemiczne, które były zażywane przez nastolatków i dorosłych były przechowywane nawet w toalecie. Zanim policjanci weszli do środka przebywające tam osoby zaczęły niszczyć dowody, próbując je spalić. Szybkie działanie służb zapobiegło zniszczeniu materiału. W efekcie policjanci zabezpieczyli kilkaset torebek z substancją, która zostanie poddana szczegółowym badaniom.?php>
Zanim funkcjonariusze weszli do sklepów musieli pokonać wiele zabezpieczeń. Obiekty były wyposażone w tzw. ?śluzy?, czyli podwójne, bardzo grube, metalowe, antywłamaniowe drzwi, okna były zabezpieczone kratami, a całość monitorowana. Jak wynika z ustaleń policjantów, wszystko to miało utrudnić wejście policjantów do środka, aby w tym czasie sprzedawcy mogli spalić wszelkie dowody świadczące o przestępczym procederze. Śledczy mając taką wiedzę zaangażowali w działania również jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Kielc i Ostrowca Świętokrzyskiego.
?php>?php>
Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do prokuratury.?php>
Policjanci z CBŚP z Zarządu w Białymstoku, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku od wielu miesięcy prowadzą czynności dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej m.in. wprowadzającej do obrotu środki zastępcze, w postaci tzw. dopalaczy. Substancje psychoaktywne, pod postacią zafałszowanych produktów przeznaczonych do dioram modelarskich były sprzedawane w sklepach stacjonarnych. Z ustaleń policjantów CBŚP wynika, że w sklepach pracowali m.in. pseudokibice jednego ze śląskich klubów sportowych. Osoby wywodzące się z tego środowiska miały też pełnić rolę ochrony dla prowadzonego ?biznesu?, a także być pewnego rodzaju gwarancją hermetyczności przestępczego procederu.
BO 2025: rekordowa pula środków i aktywość
A co prezydent powie w temacie: hotelu Accademia, wieży ciśnień, dworca PKP, banku PKO przy Rynku, niszczejących szpetnych kamienic etc.?
zatroskany
05:38, 2025-05-22
Nowe połączenia drogowe wokół Opatowa
Kiedy nowe połączenia drogowe wokół Ostrowca? Dlaczego miasto nie kupuje kolejnych autobusów z KPO? Kiedy powstaną nowe budynki wielomieszkaniowe? Co z dworcem PKP, nowym wiaduktem, nowym mostem nad Kamienną i połączeniem Chrzanowskiego z DK9?
zatroslany
08:41, 2025-05-21
Bezpłatne szczepienia przeciwko meningokokom
Fajny prezydent , zna się na wszystkim, nawet medycynie. Za waszą kasę zakupił medykamenty i będzie szczepił wasze dzieci . Dla dobra ogółu oczywiście 🤣🤣🤣
Pan Nikt
08:35, 2025-05-21
Czy nieruchomość przemysłowa znajdzie nabywcę?
A co tu mogą pisać.... Propaganda sukcesu jak w WALCZYMY O STAL. 20 lat temu gdy jeszcze mieszkałem w Polsce w naszym mieście poszliśmy po pomoc do gazety bo jeden ze znanych lokalnych biznesmenów na WW nie wypłacał nam. I co pomogła gazeta? Nie bo to niemożliwe że Wojciech nie płaci. Przecież był taki fajny. Od tamtej pory wiem co to za lokalny szmatławiec pisany na zlecenie władzy. Czy gazeta mi odpowie co z KARMELOWYMI w ŁYSICY?????
PUSTY DZBAN
20:21, 2025-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz