Ostrowiec Świętokrzyski znajduje się w województwie świętokrzyskim i jest drugim co do liczby ludności miastem w porównaniu do Kielc. Przemysł odzieżowy i hutniczy to branże, w których z pewnością znajdziesz tam pracę. Sprawdź, jaki potencjał kryje się w rynku pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.
?php>Rynek pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim?php>
Ostrowiec Świętokrzyski należy do grona głównych ośrodków Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. W związku z tym dominujące tam branże opierają się w głównej mierze na przemyśle odzieżowym oraz hutniczym. Analizując dane GUS z 2020 r., należy zauważyć, jak duży odsetek społeczeństwa pracował w określonych sektorach. Zauważamy, że pomimo wielu przemian gospodarczych wciąż rolnictwo stoi na pierwszym miejscu. Na następnym miejscu plasuje się przemysł i budownictwo, natomiast pozostałe grupy rozdzielają się na rozmaite kategorie usług. W sumie zatrudnionych było wtedy 25 162 mieszkańców.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że Ostrowiec Świętokrzyski w przypadku przeciętnego wynagrodzenia jest mniej więcej na środku w porównaniu do pozostałych powiatów województwa świętokrzyskiego. Według danych na 2021 r. płaca w powiecie ostrowieckim mieściła się w przedziale 4 800 zł - 5 099 zł brutto. Najwyższe zarobki osiągali wtedy przedstawiciele sekcji opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, a także pracownicy administracji publicznej. Wśród najmniej płatnych zawodów mieściły się natomiast te związane z zakwaterowaniem i gastronomią. Na niewiele więcej mogli liczyć pracownicy sektora transportowego czy gospodarki magazynowej.
?php>Bezrobocie dane dla Ostrowca Świętokrzyskiego?php>
Powiat ostrowiecki odznacza się wysoką stopą bezrobocia w porównaniu do pozostałych powiatów w regionie. W lutym 2023 r. grono zarejestrowanych bezrobotnych powiększyło się do liczby 3 349 osób. W porównaniu do poprzedniego roku liczba ta niewiele się różni, gdyż w lutym 2022 r. było to 3 449 osób. Zauważa się znaczną poprawę w miesiącach letnich, jednak wpływa na to wzrost dostępności oraz zainteresowania pracami sezonowymi powiązanymi z w dużej mierze z sektorem rolniczym. Z reguły większa liczba ofert pracy pojawia się już na przełomie kwietnia i maja, natomiast wzrost bezrobocia obserwuje się szczególnie w grudniu oraz styczniu.
?php>Jak znaleźć pracę w Ostrowcu Świętokrzyskim??php>
Istnieje szereg sposobów na znalezienie pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wśród nich należy wyróżnić możliwość korzystania z wyszukiwarek internetowych. Z pewnością znajdziesz nowe ogłoszenia w Ostrowcu GoWork.pl. Dzięki temu w sprawny sposób przefiltrujemy dostępne oferty pracy pod względem naszych wymagań. W tym bez problemu określimy preferowany:
?php>
wymiar pracy;
?php>
branżę
?php>
tryb pracy;
?php>
lokalizację;
?php>
rodzaj umowy.
?php>Warto zwrócić uwagę, że szczególnie potrzebni są kierowcy autobusów oraz pielęgniarki i położne. Ponadto poszukiwani będą przede wszystkim przedstawiciele branży budowlanej czy elektryczno-elektronicznej. Niedobór obserwuje się również w branży kosmetycznej, a także przemyśle odzieżowym.
Antyhutnik66613:02, 27.03.2023
Niedobór xD Nie niedobór pracowników, tylko nikt za takie śmieszne pieniądze nie chce pracować.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Trwają przygotowania do utworzenia Rady Seniorów
Super inicjatywa, czekamy jeszcze na radę przedszkolaków i radę osób z cukrzyca drugiego stopnia. Macie rozmach…
Kandydat na kandydat
09:43, 2026-04-01
Trwają przygotowania do utworzenia Rady Seniorów
Nie dostrzegam większego sensu tworzenia kolejnej "rady" czy towarzystwa dyskusyjnego którego głos,decyzje i uchwały będą nieskuteczne dla miasta czy regionu bo powiatem i miastem bo z urzędu ma rządzić Starosta i Prezydent miasta. O wiele skuteczniejszym głosem doradczym dla lokalnych władz może być aktywna strona internetowa na której wszyscy mieszkańcy mogliby swobodnie i bez skrępowania wypowiadać się , zgłaszać ciekawe pomysły czy też krytykować decyzje SP i UM które nie służą mieszkańcom tak jakby chcieli.To również byłoby szerokie forum dyskusyjne bez organizowania administracyjnego żeby wybierać przewodniczącego,skarbnika etc etc etc a dyskusja trwałaby cały rok i do wglądu przez wszystkich a przecież dziś dostęp do Internetu ma każdy kto tylko chce ; dodatkowo wszelkie pomysły i krytyki można by było składać na piśmie do urny/skrzynki w budynku UM Koszt mojego pomysłu jest znikomy i powoduje skuteczniejszą relację na linii mieszkaniec-władza lokalna.
bez zbęnych formalno
08:34, 2026-04-01
Zakazy stadionowe za bójkę na stadionie
Brawo. Kibole PDW
◇
16:51, 2026-03-31
Tusk ogłosił decyzję ws. cen paliw. Rząd obniży...
Oj nieładnie nieładnie Gazeto Ostrowiecka !! Jeśli już koniecznie chcecie wyrażać się o obecnym premierze to kultura i poprawność dyplomatyczna wymaga zwrotu Pan Tusk tak jak wyrażają się politycy PiS-u o swoich ministrach,prezydentach czy premierach a tak to trzymacie jedną stronę politycznej barykady...
obiektyw
15:47, 2026-03-31