Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Jubileusze ostrowieckiego koła Polskiego Związku Niewidomych (zdjęcia)

Anna Mroczek 22:53, 23.10.2021 Aktualizacja: 17:12, 22.10.2025
Skomentuj Jubileusze ostrowieckiego koła Polskiego Związku Niewidomych (zdjęcia)

Sala kinowa Ostrowieckiego Browaru Kultury zgromadziła wszystkich, którzy zechcieli ten wyjątkowo uroczysty czas spędzić z członkami ostrowieckiego koła Polskiego Związku Niewidomych.

?php>

Okazją do świętowania były tradycyjne obchody Białej Laski, 70 -lecie Polskiego Związku Niewidomych, wspomnienie patronki, Matki Niewidomych bł. Róży Czackiej, która została wyniesiona na ołtarze 12 września br. oraz 10 -lecie pracy Doroty Wójcik, pełniącej przez dwie kadencję  funkcję prezesa ostrowieckiego koła PZN. W uroczystości wzięli udział wszyscy, którzy wspierają ostrowieckie środowisko osób niewidomych i niedowidzących, przyjaciele i sympatycy stowarzyszenia.

?php>

?php>

Uroczystość poprowadziły ? Krystyna Anna Jurys i Małgorzata Szymańska ? Jaszczołt. Wśród gości byli m.in. Andrzej Brzeziński, prezes Polskiego Związku Niewidomych,  poseł Andrzej Kryj, poseł Agata Wojtyszek,  starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak, prezydent miasta Jarosław Górczyński, dyrektor PEFRON, Andrzej Michalski, członkowie zarządu powiatu, Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec, przewodniczący Rady Powiatu. Mariusz Pasternak z radnymi, przewodnicząca Rady Miasta, Irena Renduda -Dudek z radnymi,  reprezentująca wojewodę, Maria Zuba, reprezentujący urząd marszałkowski,  Krzysztof Ołownia,  dyrektor PCPR, Joanna Pikus,  burmistrz Kunowa, Lech Łodej, reprezentująca gminę Bodzechów, sekretarz, Małgorzata Sobieraj, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, lekarze współpracujący z kołem: Irena Kowalczyk ? Kwiecień, Małgorzata Bień, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Jerzy Zembala, Stanisława Stopaj oraz członkowie koła i zaprzyjaźnionych stowarzyszeń.

?php>

Uroczystości towarzyszyła prezentacja multimedialna podsumowująca dotychczasową  działalność ostrowieckiego koła oraz dwie kadencje aktywnej pracy prezes Doroty Wójcik. Prezentację słowno muzyczna poświęconą bł. Róży Czackiej,   przygotowali uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. inf. Marcina Popiela w Szewnie. Uczestnicy wysłuchali również niezwykłego koncertu w wykonaniu Anny Malinowskiej  i  Kamila Ośko. Z prezentacjami literackimi wystąpiły poetki, członkinie koła ? Henryka Pająk i Bożena Gniazdowska. Okolicznościowymi statuetkami PZN zostali uhonorowani starosta Marzena  Dębniak, prezydent Jarosław  Górczyński, a także Anna Ładniak i Jolanta Wtorek.

?php>

Zwieńczeniem obchodów były życzenia i gratulacje, które na ręce zarządu koła składali zaproszeni goście.       

(Anna Mroczek)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

1.444.444 zł na Budżet Obywatelski

Nie narzekaj. Rynek i Gutwin to są stałe punkty programu od dekad. Zatęchłe stawy obok pseudo ekskluzywnego osiedla domków i tym razem odbetonowanie centrum po Wilczyńskim :) Kielcom średnio to wyszło. Nie tak jak na wizualizacjach. No i świętość nad świętości - KSZO. Miasto powiatowo-wojewódzkie Kielce również uważa, że ładowanie pieniędzy w sport to forma rozwoju i reklamy, a ja widzę tylko poniszczone mienie publiczne i przystanki powyklejane patriotyczno-kibolskimi naklejkami, które co jakiś czas trzeba usuwać. Wiadomo, że trzeba też wydać kaskę na wydruk informacji żeby geriatryczny rdzeń tego miejsca wiedział, że coś się dzieje. Chociaż można było wzorem innych miast wyświetlać na przystankach reklamy i w ten sposób kompensować koszty ich utrzymania. No i mój ulubiony temat - system roweru miejskiego :) Z zapowiedzi wynikało, że mają być również elektryczne rowery MTB ale zostaliśmy tylko z miejskimi. Osobiście jestem ciekawy ile z nich będzie leżało na wałach Kamiennej tak jak poniewierały się tam hulajnogi Bolta :) ps. jestem bardzo ciekawy jak wyjdzie wolnomyślicielom z urzędu założenie, że płatna strefa parkowania przy rynku cokolwiek zarobi. Po 1. do czego mam tam przyjechać? Po 2. Gdzie niby mam zaparkować? Na płycie rynku?

Janusz Betonu

19:41, 2026-03-25

Piękny plac zabaw na waśniowskich błoniach

Tak powinien być zrewitalizowany plac zabaw na Ogrodach w Ostrowcu bo to co teraz jest to dziadostwo.Chodniki zniszczone przez korzenie drzew,latarnie brudne ,pouszkadzane a oświetlenie marnej jakości bo teren placu niedoswietlony .

Coco

17:18, 2026-03-24

Nowa nawierzchnia w Nietulisku

bardzo ciekawi mnie czy jest przewidziana w planie budowa utwardzonych poboczy po których mogliby bezpiecznie jeździć rowerzyści - szumna nazwa Droga Krajowa ZOBOWIĄZUJE !!!

00

15:12, 2026-03-24

Ponad 16 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Ile z tych 16mln bedzie rozdzielone wedlug ostrowieckiej zasady wladzy " czy dycha starczy"?

Ostrowczanin

07:50, 2026-03-20

0%