Źle wygląda sytuacja związana z pozbawieniem zasilania spowodowana nagłym atakiem zimy. W Rejonie Energetycznym Ostrowiec ponad 2 tysiące odbiorców pozostaje bez prądu.
?php>- Odnotowaliśmy ponad 2 tysiące odbiorców pozbawionych zasilania- informuje nas Ewa Wiatr, Starszy Specjalista ds. Komunikacji Departament Komunikacji PGE Dystrybucja S.A. . Powodem awarii i ograniczeń są opady mokrego śniegu, który obciąża drzewa i powoduje, że ?kładą się? one na linie przesyłowe.
?php>Energetycy z PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna, wspierani przez firmy zewnętrzne, robią wszystko, by jak najszybciej przywrócić zasilanie odbiorców w energię elektryczną.
?php>Zgodnie z przewidywaniami, Rejon Energetyczny Ostrowiec planuje usunąć skutki awarii do dzisiejszego wieczora. Z powodu ciągle niesprzyjającej aury jednak trudno wyrokować, kiedy napięcie powróci do odbiorców.
?php>Tymczasem dziś mieszkańcy dziewięciu województw, w tym świętokrzyskiego, otrzymali alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w związku z intensywnymi opadami śniegu. "Usuń śnieg z miejsc mogących stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia" - napisano w komunikacie.
?php>Alert w związku z intensywnymi opadami śniegu wydano dla w woj. śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podlaskiego, podkarpackiego oraz dla części woj. opolskiego, lubelskiego i dolnośląskiego. "Uwaga! Dziś nadal intensywne opady śniegu. Usuń śnieg z miejsc mogących stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia" - brzmi alert RCB.
Według synoptyków, w tych regionach prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej aż do 15 cm.
?php>Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz