Najgorętszy dzień w roku i rowerowa gra terenowa. Czy te dwa elementy można było połączyć? Tak, jak najbardziej, o czym świadczy liczba prawie 120 osób, które wzięły udział w "Rowerowych wakacjach" organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.
?php>Uczestnicy gry odwiedzali jedenaście punktów znajdujących się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Czekały na nich pytania z wiedzy o mieście, regionie i Polsce, o ruchu drogowym, wyposażeniu roweru i ogólnie bezpieczeństwie, a także próby sprawnościowe. Te ostatnie przypadły do gustu szczególnie najmłodszym uczestnikom gry terenowej. Dla wszystkich, którzy odwiedzili komplet miejsc, organizatorzy przygotowali upominki.
?php>Oprócz gry terenowej organizatorzy "Rowerowych wakacji" przygotowali szereg innych atrakcji. Prawdziwe show zaprezentowała grupa pasjonatów z Łodzi, którzy m.in. przedstawili historię rowerów, nietypowe stare bicykle (również drewniane), a także pokazali nieprawdopodobne ewolucje podczas "Jazdy na Wysokim Poziomie". Smaczkiem imprezy było zaparzanie herbaty i częstowanie nią, oczywiście na wielkim bicyklu. Takich rzeczy w Ostrowcu Świętokrzyskim jeszcze nie widziano.
?php>Najodważniejsi uczestnicy próbowali jazdy na bicyklach, czy innych nietypowych rowerach. Dodatkowo w Lecznicy Rowerowej można było uzyskać fachowe porady i skorzystać z mobilnego serwisu. Firma PROROWERY zaprezentowała nowość na naszym rynku - rowery elektryczne, które dają niesamowitą frajdę podczas jazdy. Uczestnicy "Rowerowych wakacji" mieli możliwość przejechania się rikszą, spróbowania jazdy w alkogoglach, dowiedzenia się, czym jest bikepacking i wsparcia akcji "Postawmy Marka na nogi".
?php>Szkoda tylko, że na kolejne "Rowerowe wakacje" trzeba będzie poczekać aż rok, bo ta impreza wkomponowała się już w "rowerowe" życie naszego miasta.
Partnerami "Rowerowych wakacji" byli: Bicykle.pl, Trail Pack Ostrowiec Św., BBS Bike Ostrowiec Św., Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Św., Grupa Ratownictwa PCK oddział Ostrowiec Św., Fundacja Bo w Nas jest Moc, PROROWERY Ostrowiec Św. i Ośrodek Szkolenia Kierowców ZYGZAK Łukasz Wardzała.
?php>?php>?php>?php>?php>?php>?php>?php>?php>?php>Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rozjeżdżona ulica Romanowska
"Obiecanki cacanki a *%#)!& radość" Wodociąg mają w planach. Mamy rok 2026 a wody jak nie było tak nie ma, chyba już tylko na mszę ofiara pozostała.
Michał
19:32, 2026-02-24
Powiat z dofinansowaniem Zamkowej w Ćmielowie
Miasto powinno też zadbać o malowanie oznakowania poziomego ulic miejskich czy gminnych bo większość z nich nie miała malowanych pasów dla pieszych czy linii odgradzających pasy ruchu z 8 lat bo tak są pozdzierane. Proszę pochodzić po mieście i zobaczyć.Nowe linie mają tylko te ulice remontowane niedawno przez miasto a poza tym jakość malowania i farby jest inna w porównaniu np.z wojewódzką Radwana gdzie malowanie zrobione jest w lepszej technologii i lepszą farbą,która wytrzyma latami.Wiadomo ,chodzi o koszty ale nie powinno tak być bo koszt malowania to nie jest jakaś ogromna kwota .
Kozak
13:19, 2026-02-24
Jak wyjechać z parkingu? (WIDEO)
Szanowna komisjo A co z przejściem na ulicy Armii Krajowej przy skrzyżowaniu z ulicą Siennieską k/Żabki kałuże, brak oświetlenia, brak przejazdu dla rowerów! Ile lat trzeba, aby zareagować na problem.
Ostrowczanin
13:11, 2026-02-24
Powiat z dofinansowaniem Zamkowej w Ćmielowie
A co z mostem na Kamiennej?Będzie remontowany czy tylko asfalt wymienią i chodniki?
Coco
12:49, 2026-02-24