Mnóstwo atrakcji czekało na mieszkańców, którzy przyjęli zaproszenie od Rady Osiedla Słoneczne, by pomimo kapryśnej aury, wesoło spędzić sobotnie popołudnie. Imprezę otworzył przewodniczący rady osiedlowej Wiesław Wójcicki, a prowadzący Marek Cichosz zachęcał uczestników do korzystania z licznie przygotowanych stoisk.
?php>Radość z mieszkańcami osiedla dzielił wiceprezydent miasta Artur Łakomiec, który rozdawał najmłodszym gadżety.
?php>Stowarzyszenie "Eldorado" zapraszało na fasolkę po bretońsku, zakręcone ziemniaki i gorące napoje. Była też wata cukrowa, chlebek ze smalcem oraz kiszonym ogórkiem, no i oczywiście grillowana kiełbaska. Ze Stowarzyszeniem Szachowym "Hetman" można było zagrać na dużej szachownicy. Swoje wyroby rękodzielnicze prezentowały Domy Pomocy Społecznej na os. Słonecznym i z ul. Grabowieckiej, a także Warsztaty Terapii Zajęciowej "Zintegrowani" i "Razem". Prace malarskie oraz piękne, wykonane ręcznie kartki można było podziwiać na stoisku słuchaczy UTW. Na stoisku Centrum Rozwoju Lokalnego można było wykonać bransoletki z koralików, wziąć udział w ciekawych konkursach lub też przyjść na popcorn. Wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego malowali włosy oraz puszczali bańki mydlane. W gotowości były też wozy - Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Policji, które przed najmłodszymi prezentowały swoje możliwości. W osiedlowym białym miasteczku można było wykonań sobie bezpłatnie pomiar ciśnienia, poziomu cukru we krwi lub zasięgnąć bezpłatnej porady lekarskiej. A u "Ostrowieckich Amazonek" dowiedzieć się wszystkiego na temat profilaktyki. Piknikowi towarzyszyła też akcja "Adoptuj nie kupuj" Schroniska Janik, w której rozdawano ulotki, a właściciele psów otrzymywali gadżety.
?php>Na scenie swoje talenty wokalno -taneczne prezentowały dzieci z Przedszkola Nr 7 i Przedszkola Nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi. Publiczność zachwycił swoim występem Rafał Pawłowski, mieszkaniec DPS na os. Słonecznym. Swoje talenty sceniczne prezentowali także podopieczni WTZ "Razem". Gwiazdą wieczoru był ostrowiecki zespół "Revers", który porwał uczestników do tańca. Podczas Pikniku szczególne podziękowania, w postaci uśmiechniętego słońca, od członków rady osiedlowej i mieszkańców, odebrała radna Agnieszka Rogalińska, za zaangażowanie w życie osiedla, w tym budowę dużego parkingu i przebudowę wjazdu do CHU oraz wspieranie inicjatyw osiedlowych. Organizatorzy dziękują sponsorom imprezy: radnym Marcie Woźnickiej - Kuzdak, Agnieszce Rogalińskiej, lek. Małgorzacie Krysa - Kowal, Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, MWiK, ZUO Janik, a także przyjaciołom osiedla: radnym lek. Danucie Barańskiej,lek. Małgorzacie Bień, Joannie Pikus, Robertowi Rogali, Mariuszowi Pasternakowi, Dariuszowi Czupryńskiemu, służbom mundurowym, DPS -om i WTZ -om.
„Piętnastką” na Graniczną– w środę rusza linia MZK
Kolejna pseudolinia, 3 kursy w te, 2 kursy we wte. Dlaczego władze miasta nie chcą zrozumieć, co to jest i jak ma funkcjonować komunikacja miejska? Kupcie z KPO z 10 elektryków, tak jak to robi wiele innych miast, i zróbcie porządną komunikację w mieście.
zatroskany
14:05, 2025-10-01
Certyfikaty Cambridge dla najlepszych
Mnie jest smutno, że spośród ostrowieckiej młodzieży (kilkuset uczniów) tylko te kilka osób było w stanie zdać taki egzamin ucząc się języka angielskiego już od przedszkola. To świadczy tylko o tym jak niski jest poziom nauki w szkołach. Gratuluję tym, którzy zdali egzamin!
Prawda
14:10, 2025-09-30
Nie ma dobrych wieści o obwodnicy Ostrowca
ale zescie dziady
jan
13:46, 2025-09-30
Co dalej z bezcłowym importem stali z Ukrainy?
Dokładnie nygus.
PUSTY DZBAN
05:11, 2025-09-30
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz