Zamknij

Szpitalna Okulistyka w nowej odsłonie i nowej lokalizacji

Anna Mroczek 10:13, 12.02.2024
Skomentuj

Od kilku dni Oddział Okulistyki Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim działa w nowej lokalizacji - jest to ostatnia kondygnacja budynku z Zakładem Opiekuńczo Leczniczym i Oddziałem Pulmonologii.

?php>

Jak wyjaśnia dyrektor naczelny szpitala Dariusz Tumulec, zmianę lokalizacji Oddziału wymusiły planowane remonty Chirurgii, Kardiologii i Urologii. Na czas prac remontowych, po kolei oddziały te będą przenoszone do byłego oddziału okulistyki, gdyż są to duże oddziały i muszą mieć stały dostęp do Bloku Operacyjnego. Dzięki temu Okulistyka nie tylko zmieniła lokalizację, ale dotychczasowy wizerunek.

?php>

-Mamy tu nową salę operacyjną z prawdziwego zdarzenia, mamy śluzę do przygotowania pacjentów oraz personelu medycznego do zabiegów. Jest też nowe pomieszczenie higieniczne dla pacjentów z niepełnosprawnością, mamy też salę fotelową dla pacjentów, którzy po zabiegu nie wymagają dłuższego pobytu w szpitalu. Mamy także salę izolacyjną, jeśli zdarzy się nam pacjent z infekcją. Ci pacjenci, którzy muszą na Oddziale pozostać, mają godne warunki lokalowe. Wszystko jest nowe, wszystko jest ładne - puentuje dyrektor Dariusz Tumulec.

?php>

Oprócz komfortowych warunków Oddział Okulistyki korzysta także z najnowocześniejszego sprzętu i aparatury medycznej.

?php>

-Staramy się stale rozwijać, by iść do przodu, zapewniając pacjentom coraz szerszy dostęp do różnych zabiegów okulistycznych. Korzystają z nich pacjenci nie tylko z powiatu ostrowieckiego, ale także przyjeżdżają do nas pacjenci z Iłży, Radomia, Kielc, Buska Zdroju, czy Sandomierza. Coraz więcej wykonujemy zabiegów zaćmy. Teraz zaczynamy wykonywać także zabiegi jaskry, nie tylko laserowo, tak jak do tej pory, ale też zabiegi operacyjne. Jesteśmy czwartym Oddziałem Okulistyki w naszym regionie, który wykonuje te zabiegi. Od dwóch lat prowadzimy też Program Lekowy leczenia zwyrodnienia plamki, związanego z wiekiem, co też jest dużym krokiem do przodu i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów - mówi lekarz okulista oddziału, Ewelina Pióro - Dodot.

?php>

Z nowego Oddziału Okulistyki zadowolenia nie kryje starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, która podkreślała znaczenie rozwoju szpitala i podniesienia jakości usług dla pacjentów, jak jednego z najważniejszych zadań realizowanych przez powiat ostrowiecki.

?php>

Dobre warunki pracy i opieki nad pacjentami dostrzega także personel pielęgniarski Oddziału.

?php>

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej lokalizacji. Pomieszczenia, które mamy do dyspozycji są znacznie obszerniejsze, są nowsze. Jest to wygodniejsze dla pacjentów, a nam umożliwi lepszą organizację pracy. Bywa tak, że pacjentów na Oddziale jest kilku, ale zdarza się, że ta liczba wzrasta do kilkunastu, a gdy realizujemy Program Lekowy, nawet do kilkudziesięciu. Jesteśmy Oddziałem elastycznym, staramy się zapraszać pacjentów na różne godziny, aby nie tworzyć sztucznego tłoku, a obecnie przestronne pomieszczenia umożliwią nam większa płynność pracy - mówiła Monika Łucka, pielęgniarka koordynująca Okulistyki.

?php>

Na Okulistyce pachnie świeżością, nowością i czystością. Sale chorych są przestronne, a pomieszczenia dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Okulistyka wykonuje od 100 do 110 zabiegów zaćmy w skali miesiąca. W Programie Lekowym, znacznie ułatwiającym życie pacjentom, uczestniczy około 130 osób. Oprócz zabiegów jaskry i zaćmy Oddział realizuje:

?php>

operacje przeciwjaskrowe, wtórne wszczepy sztucznych soczewek, zabiegi plastyczne i leczenie w zakresie powiek i spojówek, laseroterapię przedniego i tylnego odcinka oka, iniekcje doszklistkowe, leczenie wysiękowego AMD. Obecnie na Oddziale znajduje się 14 łóżek. Przy szpitalu funkcjonuje również Poradnia Okulistyczna, w której pacjenci Oddziału kontynuują leczenie.

?php>

?php>

Marzena Dębniak starosta ostrowiecki: Cieszy mnie, że szpital się rozwija, podnosi jakość usług i korzysta z nowoczesnego sprzętu. Jest to kontynuacja programów, które realizujemy dla szpitala i z czego mogą korzystać pacjenci. Gratuluję Panu Dyrektorowi, że znalazł taką lokalizację. Mamy szerokie plany na przyszłość i będziemy je realizować.

?php>

Dariusz Tumulec dyrektor naczelny szpitala: Jeszcze z początkiem 2023 roku funkcjonowanie Oddziału Okulistyki stało pod znakiem zapytania, gdyż pojawił się bardzo duży problem kadrowy. Staramy się to wszystko składać i obecnie jest lepiej, a pracując w takich warunkach, człowiek ma inną motywację, nie mówiąc już o godnych warunkach dla pacjentów.

?php>

?php>


?php>


?php>?php>

    ?php>

  • ?php>

     

    ?php>

  • ?php>

?php>

.

(Anna Mroczek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Kibice KSZO przeciw imigrantom (zdjęcia)

Wcześniej pisowska teraz konfederacka, człowieku weź ty się uspokój i wyluzuj trochę bo ci gacie pękną. Kogo tu za chwilę wywołasz jeszcze do tablicy PSL czy SLD? Wychodzi na to że cały świat jest przeciwko tobie. No ale walcz, takie twoje prawo chciałem dodać jeszcze coś sprawiedliwości ale za chwilę znowu wpadniesz w szał więc już nic nie będę pisał. Ale paranoje masz dobra.

Antycipa

09:17, 2025-08-08

Nowy prezydent składa przysięgę

To będzie najlepszy Prezydent w histori tego kraju. Będziemy kiedyś o nim mówić że jest dobrem narodowym tego kraju. To nie wróżba, to ocena jego osobowosci i predyspozycji.

Gratulacje

18:02, 2025-08-07

Kibice KSZO przeciw imigrantom (zdjęcia)

Oczywiście, no tak było. Nie zmyślasz. Prawacka narracja rodem z Konfederusji + głupoty Bąkiewicza :) Uratuje Was Memcen jeżdżący na hulajnodze. Będzie pilnował na niej granic :) Dopiszcie sobie jeszcze do skryptu coś o schorowanych dziadkach i babciach. Gdybym nie czytał tego typu rzeczy wcześniej w internecie, to może pomyślałbym, że nie napisał tego jakiś partyjny towarzysz.

antyfan

14:54, 2025-08-07

1 sierpnia 1944 - Pamiętamy!

Tak, folksdojcze z tvnu próbowali kiedyś w lesie obchodzić urodziny pewnej szumowiny, ale zostali zdemaskowani. A u nas, czerwonobrzuche wieprze 1maja wciąż jeszcze składają hołdy do miejsca po pomniku. Pewnie liczą jeszcze na jakieś zlewki. Dwieście tysięcy ludzi w powstaniu oddało życie, bez namysłu i strachu o samego siebie. Jak zwykle zdradzonych, przez sojuszników i sajuszników, bez pomocy z nikąd, zdani sami na siebie, zerwali sie aby walczyć o ten kraj. Walczący własnoręcznie zdobyczną na niemcach bronią i chałupniczo produkowaną w piwnicznych manufaktórach. Choć na sześćdziesiąt trzy dni wywalczyli sobie wolność. Wszyscy, starzy, młodzi, kobiety i dzieci. Przegrali, w nierównej walce, ale choć przez chwile byli wolni, w okupowanej europie. W europie w której nikt oprócz polaków nie miał odwagi nawet głośno *%#)!& Poza nielicznymi przypadkami. Które też zasługują na szacunek. Bo to jest właśnie torzsamość narodowa. O której zdajesz się niemieć zielonego pojęcia. Ten heroizm, nie tylko wzrusza, ale też jest warty tak wielkiego szacunku dla poświęcenia, wiary, siły bycia wolnym Polakiem. Wolnym Polakiem, nawet za cene życia. Tylko oszołomy uważają że powstanie było błędem. Nie powiodło sie, to fakt, ale gineli z Polską na ustach. Jeśłi nie mieli broni to z Polską flagą. W świat poszła wieść że Polska nigdy się nie podda. Byli wtedy wolni i wiedzieli o co walczą. Nie bali się. A za to że kacapy mieli w planach zastąpić okupacje niemiecką kacapską i nie pomogli, tylko dogadali sie z niemcami i dali im czas na wykończenie powstańców, to już winić ich nie można, tak samo nie można ich winić za to że anglicy udławili się flegmom gdy trzeba było pomóc, a tych pare zrzutówi tak lądowało po ruskiej lub niemieckiej stronie. Już wtedy znali plany kacapów, więc żuli flegme udając że są zajęci. To osobna historia, równierz warta pamiętania. Sami na placu boju, wolność albo śmierć. Powstańców cieszyła choć chwila tej wolności. Byli dumni do końca. Byli wolnymi Polakami. Pewnie można to było lepiej zorganizować, ale nikt nie chciał czekać. Pewnie można było się lepiej zabezpieczyć i przygotować, ale obawiano się folksdojczów i utrate elementu zaskoczenia. Co przy nierównych proporcjach sił przyniosło by jeszcze pewniejszą klęske i represje. Folksdojczów których również nie brakuje dzisiaj. Marnych miałkich du-po włazów. Tak odpowiadam Ci obchodzi się również inne zrywy o wolność. Gdybyś zerwał się z łóżka i zrobił coś, to może poczuł byś jakąś siłe tworzenia, zamiast tak dziubać u folksdojczów. Jeśli kpisz z ludzi którzy walczyli rowież o twoją wolnoś jako polak jesteś dla mnie zerem. Zmień sobie ksywke na polaczek gdybaczek. Cieszy to że młodzież chce pamiętać i celebrować naszych bohaterów. To znak że wróg darmo nas nie weżmie. Niestety znależli nowy sposób, wykorzystując sprzedajne świnie i karmienie propagandą oszołomów. Gratuluje popisałeś się, już wszyscy wiemy kim jesteś.

Dla mnie są wielcy.

17:00, 2025-08-06

0%