Zamknij

Dodaj komentarz

Klucze do miasta w rękach studentów. Tłumy na Kordianie

Joanna Boleń Joanna Boleń 09:46, 25.05.2024 Aktualizacja: 03:35, 23.10.2025
Skomentuj

W piątek studenci Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim przejęli władzę w mieście podczas juwenaliów. Symboliczne klucze na ręce studentów przekazał prezydent miasta Artur Łakomiec.

- Ten czas, miesiąc przed sesją zaowocują na pewno wspaniałą zabawą- zaznaczył na początku juwenaliów prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec. Cieszę, że studenci zachowują tę tradycję i, że możemy pomagać w tym pięknym dniu. Przekazanie studentom kluczy to symbolika i przede wszystkim tradycja. Chcę, aby studenci poczuli się ważną częścią Ostrowca Świętokrzyskiego. Jestem przekonany, że świetnie sobie poradzą z władaniem miastem i będziemy mogli cieszyć się dobrą zabawą przy wspaniałej muzyce.

Dzisiaj świętujemy juwenalia studenckie 2024 po raz drugi na terenie naszego placu, w fajnym klimacie, studenci spisali się - mówiła kanclerz Akademii Nauk Stosowanych Agnieszka Winiarczyk. Cieszymy, się, że do studentów dołączyło duże grono mieszkańców miasta, które skorzysta z fantastycznych koncertów. Uważam, że warto studiować blisko domu, tak jak jest to w naszym motto uczelni „Studiuj blisko domu”. Tu też się wiele dzieje. Mamy fantastycznych wykładowców. To są studenci, którzy potrafią się integrować. Oczywiście kierunki, które posiadamy bardzo zachęcają do studiowania, w tym wiodące pielęgniarstwo, pedagogika, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe. Wszystko na I i II stopniu.

Jak podkreślała zastępca przewodniczącego samorządu studenckiego Luiza Krawętkowska tegoroczne juwenalia są wyjątkowe z uwagi na swoją otwartą formę dla każdego.

W tym roku w programie każdy znajdzie coś dla siebie, zaczynamy rockowo, później mamy dwa kolejne rockowe zespoły, następnie wystąpi Kordian z góralską muzyką, na koniec dwaj DJ- mówi L. Krawętkowska. Będą występy taneczne i akrobatyka, jak również, co należy podkreślić nasz akademicki wykładowca Jerzy Pacholczak co roku prężnie nas wspiera w każdym naszym pomyśle i w tym roku zorganizował dla nas konkursy oraz turniej piłki siatkowej. Nasze pielęgniarki mogą zbadać podstawowe parametry życiowe. Mamy bogatą strefę dla dzieci, wyjątkowe samochody oraz prezentacje broni przez WOT.

W strefie studenckiej juwenaliów odbyły się pokazy akrobatyki "Black&White", show Dance Academy i występy Szkoły Tańca "Progres". Siłacze z Klubu Centrum zapraszali do udziału w licznych konkursach siłowych i sprawnościowych. Gwiazdą wieczoru był Kordian- zespół Wacława Cieślika z Żeleźnikowej Wielkiej na Sądecczyźnie, od wielu wielu lat śpiewający góralskie folk polo. Wystąpiły ponadto zespoły The Hoods, Arsenał Świętokrzyski i Korniki, grupa, którą tworzą uczniowie z Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku, a wszystko muzycznie spuentowali DJ Szklana i DJ Trey Vinter w specjalnym show. Studenci na after party wybrali klub "Ptaszek w klatce". Przypomnijmy, że studenci ANSG do organizacji juwenaliów wrócili po okresie pandemii rok temu. Juwenalia są dla uczelni formą spotkania z mieszkańcami miasta. Uczelnia czuje się w pełni ostrowiecką i na zawsze wkomponowaną w życie Ostrowca Świętokrzyskiego. Studencki festyn i zabawa wyciągnęła także z bloków mieszkańców osiedla Pułanki i nie tylko.

 

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Sukces Terenowego Punktu Paszportowego w Ostrowcu

Nareszcie! Trzeba było czekać 25 lat XXI wieku (oraz 35 lat od początku transformacji), żeby drugie największe miasto w województwie otrzymało nowoczesny (!) i do tego terenowy urząd paszportowy. Jestem przeszczęśliwy, że wreszcie skończą się koszmarne wizyty w urzędzie wojewódzkim dla setek, jeżeli nie tysięcy mieszkańców i normalność, dzięki niezłomności i staraniom prezydenta miasta, zawitała wreszcie w nasze skromne progi! Swoją drogą nie wszyscy, a już najmłodsi mieszkańcy na pewno, nie wiedzą, że kiedyś dawno temu, mieliśmy w mieście urząd paszportowy, na czele którego stał notoryczny pułkownik byłego urzędu bezpieczeństwa publicznego, który po odwilży w 1956 roku został przekwalifikowany na urzędnika państwowego. Wtedy w czerwonym mieście, w słynnym lokalu na parterze przy Alei 3 Maja, naprzeciwko ZDK, w obecności owego pana, dla wszystkich bez wyjątku petentów chcących zobaczyć chociażby "dziki" zachód, odbywał się prawdziwy reżimowy pokaz upodlenia obywatela. Może nie tak drastyczny jak w słynnym Przesłuchaniu, ale zawsze. No ale to już, na szczęście, zamierzchła historia...

Raphael

11:39, 2026-01-13

Silny głos Powiatu Ostrowieckiego w ochronie zdrowia

Tak, wiemy i pamiętamy, że szpital jest po Celsie największym pracodawcą w powiecie (!) Będziemy pamiętać również, że jego dyrektor (były na szczęście!) zasłynął milionową roczną pensją czym wzbudził szok i wśród personelu oraz kadry największej kliniki warszawskiej przy ulicy Banacha. Jesteśmy dumni, że nasze skromne miasto budzi podziw i zazdrość w całym kraju i potrafimy się mierzyć w najważniejszych sprawach z największymi. Jesteśmy wdzięczni pani starościnie, że kwestia zdrowia mieszkańców powiatu jest jej najważniejszym priorytetem. Dużo zdrowia i Dosiego Roku!

Raphael

10:34, 2026-01-13

Latami można było nie płacić. To się właśnie kończy

To od dawna bardzo ważny temat dotyczący osób regularnie i w pełni regulujących wszelkie zobowiązania finansowe z tytułu zamieszkiwania w lokalu Spółdzielni.O co mi chodzi - ja i wielu sąsiadów mających własnościowe mieszkania spółdzielcze nie możemy wyegzekwować od władz spółdzielni spraw np. otoczenia bloku w którym mieszkamy bo jakieś zadanie/rejon kilku bloków ma zadłużenie finansowe i dopiero gdy zadłużenie zniknie to np. ucywilizuje się parking przed blokiem czyli powierzchnia zostanie utwardzona kostką czy innym materiałem żeby wreszcie znikło błoto po deszczu czy tumany kurzu podczas suszy , tak było z kolejnością ocieplania bloków czy z wymianą drzwi wejściowych do klatek schodowych ; jedyną szansą na szybkie działania spółdzielni wobec wykonywania remontów jest to żeby w danym bloku mieszkała jakaś "ważna" osoba której się nie odmawia,a reszta niech sobie cierpliwie czeka,czeka i sumiennie płaci.

płacę lecz co z tego

09:09, 2026-01-13

Most z Ostrowca nagrodzony

Most jako taki jest OK choć swoimi wielkimi gabarytami przytłacza i niezbyt dobrze wkomponował się w to miejsce na Alei - niestety,tego już nie można zmienić. Taki most na Kamiennej idealnie wpasowałby się na ul.Mickiewicza czy na ul. Żeromskiego gdzie swoim widokiem ożywiłby tamten rejon Ostrowca. Na przyszłość - więcej społecznych konsultacji i dyskusji nad projektem takich budowli.

chcę lubić Ostrowiec

08:50, 2026-01-13

0%