Pod takim hasłem przebiegał Piknik zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie promujący Rodzicielstwo Zastępcze z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin oraz Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.
Dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury zgromadził wszystkich, którzy chcieli ten wyjątkowy czas spędzić na integracji i dobrej zabawie. Wszystkich uczestników powitali samorządowcy, którzy w codziennej pracy zajmują się tworzeniem warunków do tego, by zachęcać młode rodziny, do dzielenia się miejscem i miłością z tymi, którzy z różnych przyczyn nie mogą znaleźć jej w rodzinnych domach. O szlachetnej idei rodzicielstwa zastępczego mówili na scenie: starosta ostrowiecki Agnieszka Rogalińska, prezydent miasta Artur Łakomiec, wiceprezydent Katarzyna Piętos, przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda – Dudek, a także Joanna Pikus, dyrektor PCPR i jednocześnie wiceprzewodnicząca Rady Miasta. Na scenie swoje zdolności taneczno – wokalne prezentowały dzieci z ostrowieckich przedszkoli i szkół. Podczas Pikniku można było odwiedzić blisko 50 stoisk instytucji powiatowych i miejskich, placówek oświatowych, stowarzyszeń, fundacji, rad osiedlowych, Domów Pomocy Społecznej, czy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Były stoiska z wyrobami rękodzieła, zabawami dla dzieci, gastronomią i innymi atrakcjami. Frajdą dla najmłodszych były szaleństwa na dmuchańcach. Rodzinna atmosfera i duch dobrej zabawy trwały do późnego wieczora. Piknik Rodzinny na stałe wpisał się w życie miasta i powiatu ostrowieckiego.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nowa lokalizacja placówki VeloBanku w Ostrowcu
Nachalna reklama pożyczki
Ella
11:45, 2026-04-17
Czołowe zderzenie w Rudce
Osobę poszkodowaną w wypadku lub rodzinę proszę o kontakt - przekażę przydatne informacje tel. 783 903 941
DOMINIK K
14:22, 2026-04-16
ZAPRASZAMY NA TARGI PRACY i PRZEDSIĘBIORCZOŚCI!
Jak zwykle psedo urzednicy na czele z jedna z najwazniejszych dordczyn zawodowych, ktora twierdzi ze w Ostrowcu praca jest po znajomosci probuja pokazac , ze wszyscy w Ostrowxu sa rowni, brwo pseudo doradcy i dyrktor PUP zatrudnieni dziwki znajomoscia.
Ostrowiak2kategorii
13:35, 2026-04-15
560 tysięcy złotych dla stowarzyszeń i fundacji
Kolejna kasa dla swoich , a miasto dlej bez rozwoju i w marazmie..
Ostrowczanin
11:04, 2026-04-15