Czwarta edycja „Rowerowych Wakacji” już za nami. Tym razem w Parku Miejskim około stu osób zaliczyło wszystkie 12 punktów gry terenowej, która była głównym elementem tego wydarzenia.
Przekrój wiekowy uczestników był pełen – jeździli i najmłodsi, i najstarsi miłośnicy dwóch kółek. Organizatorzy przygotowali 12 stanowisk w różnych punktach parku, w których należało wykazać się wiedzą, techniką lub sprawnością. Nie zabrakło ćwiczeń ruchowych, pytań dotyczących Ostrowca i regionu, slalomów rowerowych i ćwiczeń na siłowni. Wszystkie osoby, które zaliczyły całą grę terenową, otrzymały w nagrodę akcesoria rowerowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św.
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/47Y9vaskYMQ?si=rGrPUuCLsBRXxGu3"}
Podczas „Rowerowych Wakacji” bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się symulatory zderzeń i dachowania zaprezentowane przez Ośrodek Szkolenia Kierowców Rywal Karol Lasota. Wszyscy chętni mogli doświadczyć, co dzieje się wewnątrz pojazdu podczas wypadku samochodowego. Oczywiście warunki bezpieczeństwa w symulatorze były w pełni zapewnione, ale mimo to wrażenia i odczucia były bardzo duże.
Swoje stanowiska informacyjne przygotowali ostrowieccy strażnicy miejscy i policjanci. Sprawdzić stan techniczny roweru można było u serwisantów z firmy PROROWERY z ul. Kilińskiego. Bardzo ciekawe rowery, w tym rikszę, tandem i bicykl zaprezentowali pasjonaci z BBS Bike z Ostrowca. Pokazane pojazdy wzbudzały powszechny podziw, ale i zaskoczenie.
Uczestnicy „Rowerowych Wakacji” mogli sprawdzić poziom cukru we krwi w punkcie ostrowieckich diabetyków, a także wspomóc akcję „Postawmy Marka na nogi” organizowaną przez fundację „Bo w nas jest moc”. Nie zabrakło także nauki pierwszej pomocy prezentowanej przez Grupę Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża. O swoich pasjach opowiadali Aleksandra i Rafał Korulczykowie, a także znany ostrowiecki kolarz starszego pokolenia Czesław Gardian.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Most w trakcie rozbiórki. Nie ma przejazdu!
Mam nadzieję ,że ten nowy most będzie szerszy z klasyczną drogą 7 metrów a nie jak było do tej pory 6 metrów.
Johnny
09:29, 2026-04-05
Tyle Polacy wydadzą na Wielkanoc w tym roku
Kolejne ogólnopolskie bicie piany na temat wydatków z okazji Wielkanocy czy Bożego Narodzenia !!! Czy przygotowujemy się do obchodzenia religijnych Świąt czy do przesadnie dużych zakupów żywności na te dwa świąteczne dni ?? Jeśli kogoś stać na kupno najbardziej drogich produktów i w dodatku w dużych ilościach to nikt nie zabrania lecz osoby mniej majętne powinny realnie a nie bezmyślnie zaplanować ilość jedzenia w dni świąteczne żeby nadmiar tego jedzenia nie znajdował się dwa dni po świętach na śmietniku co rokrocznie ma miejsce. Często jestem w sklepach spożywczych i nie dostrzegam jakiejś wielkiej zwyżki cen żywności ; należy tylko uważać na sprzedawców-cwaniaków wykorzystujących ruch przedświąteczny do nieuzasadnionego podwyższania cen sprzedawanych artykułów,które tuż po Świętach stanieją o 10-20% a ten proceder już widać w przed weekendowe piątki i soboty. Więcej optymizmu i realizmu a nie tylko narzekania i narzekania.
japa
11:44, 2026-04-03
Trwają przygotowania do utworzenia Rady Seniorów
Super inicjatywa, czekamy jeszcze na radę przedszkolaków i radę osób z cukrzyca drugiego stopnia. Macie rozmach…
Kandydat na kandydat
09:43, 2026-04-01
Trwają przygotowania do utworzenia Rady Seniorów
Nie dostrzegam większego sensu tworzenia kolejnej "rady" czy towarzystwa dyskusyjnego którego głos,decyzje i uchwały będą nieskuteczne dla miasta czy regionu bo powiatem i miastem bo z urzędu ma rządzić Starosta i Prezydent miasta. O wiele skuteczniejszym głosem doradczym dla lokalnych władz może być aktywna strona internetowa na której wszyscy mieszkańcy mogliby swobodnie i bez skrępowania wypowiadać się , zgłaszać ciekawe pomysły czy też krytykować decyzje SP i UM które nie służą mieszkańcom tak jakby chcieli.To również byłoby szerokie forum dyskusyjne bez organizowania administracyjnego żeby wybierać przewodniczącego,skarbnika etc etc etc a dyskusja trwałaby cały rok i do wglądu przez wszystkich a przecież dziś dostęp do Internetu ma każdy kto tylko chce ; dodatkowo wszelkie pomysły i krytyki można by było składać na piśmie do urny/skrzynki w budynku UM Koszt mojego pomysłu jest znikomy i powoduje skuteczniejszą relację na linii mieszkaniec-władza lokalna.
bez zbęnych formalno
08:34, 2026-04-01