Zamknij

O znaczeniu Konstytucji 3 Maja i nadchodzących wyborów prezydenckich

Paweł SłowińskiPaweł Słowiński 14:38, 07.05.2025 Aktualizacja: 14:42, 07.05.2025
Skomentuj

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyski sprowadziły się do uroczystej Mszy Św. w Kolegiacie pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła oraz części oficjalnej w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, pod Masztem Niepodległości. Tam wysłuchano okolicznościowych przemówień, a delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów. Mimo, że odwoływano się do wydarzeń sprzed 234 lat, to jednak najważniejszy wydawał się przekaz związany z tym co nas czeka.

- W ostatnich miesiącach byliśmy także świadkami istotnych wydarzeń na świecie- mówił prezydent Artur Łakomiec. W Stanach Zjednoczonych odbyły się wybory prezydenckie, a nowa administracja w Waszyngtonie już dziś ma istotny wpływ na kształtowanie globalnej polityki, a w konsekwencji również na sytuację w Europie i w Polsce. W obliczu wyzwań współczesności jeszcze bardziej dostrzegamy, jak wielką wartością jest demokracja i jak ważne jest nasze aktywne uczestnictwo w życiu publicznym.  Dlatego przypominam, że już 18 maja czeka nas w Polsce ważne święto demokracji — wybory prezydenckie. Z całego serca zachęcam Państwa: weźmy w nich udział. Niech każdy oddany głos będzie wyrazem naszej odpowiedzialności za przyszłość – za naszą Ojczyznę, za nasze miasto, za nasze rodziny. Pokażmy, że los Polski nie jest nam obojętny.

Po czasie przemówień, które wygłosili też senator Jarosław Rusiecki i poseł Andrzej Kryj wieńce złożyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, organizacji miejskich i powiatowych i przedsiębiorstw. Byli to m.in. senator Jarosław Rusiecki, poseł Andrzej Kryj, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Magdalena Zieleń,  starosta Agnieszka Rogalińska, prezydent Artur Łakomiec, przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, czy przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda- Dudek.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Ostrowiecka Akademia Nauk Stosowanych wysoko w rankingu

To prawda, Jesteś pusty dzban

Maria

05:54, 2025-06-28

Ostrowiecka Akademia Nauk Stosowanych wysoko w rankingu

Następna Wyższa Szkoła Pompowania Balonów za kasę. CZYLI TUMANY i kasa. Ale papier jest.

PUSTY DZBAN

08:06, 2025-06-27

Ceny paliw znów pójdą w górę?

Paliwo paliwem, ale za już niedługo Żydzi będą mogli sprawdzić slynną swoją legende. Czy da się przejsć przez morze czerwone w poszukiwaniu nowego Pacanowa. W polsce z polinem im nie wyszło, na ukrainie też nie specjalnie, wszedzie nawarcholili tyle że nigdzie nie będą mile wdziani. Średnio co trzydzieści lat w całej ich historii, od pradziejów licząc, świat ma ich dość, poprostu wychodżą światu bokiem i ktoś im chce skopać dupe. Polska jest jedynym krajem który wytrzymał z nimi najdłużej, a nawet dał im specjalne prawa ochraniające ich. A i tak warcholili. Otwierali bramy warowni podczas najazdów, sprzedawali słowian karpetrajderom jak niewolników, rozpijali chłopów, ..i wiele takich uczynków wdzięczności można by wyliczyć. Ostatnio nawet oskarżali nas o współprace z niemcami i o ustawie 447 już nie wspomne. Jestem gotowy płacić 10zł za litr żeby zobaczyć jak morze przed nimi się rozstępuje. O mannie z nieba to chyba nie będe wspominał bo to co u nich teraz spada nie za bardzo przypomina manne.

Nie jestem anty

11:27, 2025-06-21

To będzie nowy trener KSZO! Jest potwierdzenie

Powodzenia! Ale czy starsi od niego piłkarze będą go słuchać? A tymczasem Podhale NT awansowało do 2 ligi! KSZO był tak blisko, tak jakby piłkarze tego nie chcieli. Powinno być to wyjaśnione; tak, jak wybory prezydenckie. Może będzie powtórka?

zatroskany

17:04, 2025-06-18

0%