Zamknij

Dodaj komentarz

Ekipa programu "Nasz Nowy Dom" spełniła marzenie rodziny w Garbaczu (zdjęcia)

Anna Mroczek 09:47, 09.03.2020 Aktualizacja: 21:37, 19.10.2025
Skomentuj

Już po raz drugi w swojej historii ekipa telewizji Polsat, Programu ?Nasz Nowy Dom?, odwiedziła powiat ostrowiecki.
?php>

Tym razem Kasia Dowbor przybyła do Garbacza, małej wioski w gminie Waśniów.

?php>

?php>


?php>

W Garbaczu zamieszkuje pani Kasia Karcz, z dwoma córeczkami Magdą i Majką, które wychowuje samotnie oraz babcią Haliną. Rodzina zajmuje mały domek, gdzie jeszcze do niedawna nie było bieżącej wody ani łazienki. Ogrzewanie stanowił jeden piec tzw. ?koza?, w którym codziennie trzeba było palić. Pani Kasia własnymi możliwościami przeprowadzała małe remonty. Babcia jest osobą niepełnosprawną, po udarze. Ma problemy z poruszaniem się. Wymaga pomocy w codziennych czynnościach. Opieką nad nią, jak i małymi jeszcze dziećmi zajmuje się pani Kasia. Na co dzień ma dużo pracy. Mycie, pranie, gotowanie, czy sprzątanie to nie lada wyzwanie przy braku bieżącej wody. Każdego dnia pani Kasia z pobliskiej studni przynosiła około 80 litrów wody wykorzystywanej w gospodarstwie domowym. Kuchnia w domu była zarazem pokojem do spania niepełnosprawnej babci, zaś pani Kasia z córeczkami zajmowała jedno pomieszczenie. Największym problemem dla rodziny był brak toalety. Rodzina utrzymuje się ze świadczeń pomocowych, które pobiera pani Kasia i niewielkiej emerytury babci. Z takiego budżetu trudno wygospodarować środki na solidny remont.

?php>

?php>

?php>

?php>


?php>

Rodzina straciła nadzieję na to, że uda jej się kiedykolwiek żyć na miarę XXI wieku. Światłem w tunelu stał się Program ?Nasz Nowy Dom?, do którego zgłosiła się rodzina. Remontu wymagało niemalże wszystko. Stąd wizyta Kasi Dowbor z ekipą programu wywołała niezwykłą radość u domowników. Zaraz potem do akcji wkroczyli: Maciek Pertkiewicz i Artur Witkowski z ekipą budowlaną, którzy w pięć dni przemienili mały domek, w piękne miejsce, w którym domownicy mają swoją przestrzeń. Dom zdobył nową elewację, okna i drzwi wejściowe. Jest w nim piękna kuchnia z nowym sprzętem, która umożliwi rodzinie wspólne posiłki, pokój dla babci z funkcjonalną szafą i miejscem na odpoczynek. Dziewczynki także mają swój pokój, który został wygospodarowany z niefunkcjonalnej, starej sieni. Osobny pokój ma również pani Kasia, stanowi on miejsce wypoczynku całej rodziny, lecz jest w nim także podświetlana toaletka z wyposażeniem potrzebnym do wykonania makijażu, bowiem zawód wizażystki jest marzeniem młodej mamy. A co najważniejsze, w domu jest łazienka, ze specjalnym wyposażeniem dla babci tak, aby mogła samodzielnie z niej korzystać. Wodę udało się podciągnąć do mieszkania we współpracy z gminą Waśniów. Jak mówi kierownik działu technicznego Urzędu Gminy, Marek Kołodziński, dom bezpłatnie został podłączony do przyłącza wody i gmina udzieliła także sprzętowej pomocy ekipie budowlanej, użyczając agregatory. We wszystkich pomieszczeniach zamontowano ogrzewanie podłogowe. Zostały one wyposażone również w nowe meble, a także sprzęt AGD i RTV, a także w barwne dodatki, które dopełniają całość, nadając przytulny, domowy klimat.
?php>

Rodzina nie kryła wzruszenia. Po twarzy babci płynęły łzy. Jak mówiła w Programie, nie wierzyła, że kiedykolwiek doczeka chwili, aby mogła żyć jak człowiek. Spełniło się ich największe marzenie ? nowy dom, dzięki któremu rodzina zyskała nową jakość życia.

?php>

?php>

Fot. Polsat

(Anna Mroczek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Powrót „zbrojeniówki” do Ostrowca nie wszystkim się pod

Wszyscy jedna mascią smarowani. A właśnie najgorsza to ta mafia rodzinna od stołków z PSL czytaj ZSL .Bo to dalej zwykle ARBUZY. Gorsze to od PISIORÓW.W każdych wyborach jak WSZA sie podpinają do każdego, byle do koryta. Jak nie z Szymonem to wcześniej z Kukizem. Ciekawe z kim za 2 lata pójdą w TANY. I większość polskich mniejszych miast, powiatów,wsi jest obsadzone tym CZERWONYM ZSL em. Witos sie w grobie przekręca.

PUSTY DZBAN

12:43, 2026-01-12

Powrót „zbrojeniówki” do Ostrowca nie wszystkim się pod

Gwoli sprostowania.To PiS promując Zielony ład, mówił o swoim wielkim sukcesie.A jeżeli chodzi o waloryzację, to ta jest wpisana w konstytucję i każdy rząd musi to respektować,więc żadnej łaski nie było.Natomiast jednym z osiągnięć PiSu, było doprowadzenie do rekordowej inflacji w tamtym czasie ,na tle Europy.

Gość do hutnika.

11:30, 2026-01-11

Jeździmy dla mieszkańców! Powiat zapłaci za nowe linie

Jestem ciekaw kiedy władze w Warszawie zrozumieją, że w Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych to powiaty powinny mieć pierwszeństwo a nie gminy. Obecna sytuacja wynika z faktu, że Ministerstwo Infrastruktury znów przeliczyło się z budżetem. A jaki sens jest dawać najpierw gminom, jak to jednak transport publiczny opiera się zwykle na dojeździe do stolicy powiatów. Ciekawe też kiedy ludzie na Fb nauczą się, że FRPA to nie to samo co kursy MZK. Bo zamiast zwracać uwagi do liń PKS-u czy TK, które obsługują trasy z tego funduszu to komentują trasy MZK. A warto wiedzieć, że komunikacja miejska ma zakaz korzystania z tego funduszu, bo pewien minister sobie tak to uwidział i tak jest, więc obecnie komunikacja regionalna i miejska to dwa różne światy :)

Gość

22:55, 2026-01-10

Prokurator Waldemar Pionka wygrał w Strasburgu

Brawo P. Prokuratorze! Z PiSuarami trzeba walczyć do końca. I można, a nawet trzeba z tymi łajdakami wygrać.

zatroskany

15:29, 2026-01-08

0%